دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   آمریکا،ایرانی ها را به حمله نظامی تهدید کرده است!
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۵۹

آمریکا،ایرانی ها را به حمله نظامی تهدید کرده است!

یک روزنامه کویتی مدعی شد که آمریکا ایرانی ها را به حمله نظامی تهدید کرده است.

به نقل از مهر، روزنامه الرای کویت مدعی شد که آمریکا پیام تهدید آمیزی را به جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرده است مبنی بر اینکه اگر ایرانی ها، امنیت نظامیان آمریکایی در عراق و سوریه را به خطر بیندازند، واشنگتن اهداف نظامی در داخل ایران را هدف قرار خواهد داد.

این روزنامه در ادامه ادعاهای خود نوشت: پیام واشنگتن به تهران توسط افسران روس که در جلسات افسران آمریکایی و روسی شرکت کننده در اتاق عملیات نظامی در سوریه شرکت داشتند، به طرف ایرانی منتقل شده است.

روزنامه مذکور ادامه داد: تنش در روابط آمریکا و ایران درباره سوریه از زمان تصدی دونالد ترامپ بر ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده است به طوری که واشنگتن سعی دارد در سوریه منطقه امن ایجاد کند و محدوده این منطقه از «التنف» در جنوب شرق سوریه تا کوبانی در شمال سوریه خواهد بود. این کمربند امنیتی، ائتلاف ایران از تهران تا بیروت که از طریق بغداد و دمشق ایجاد می شود را قطع می کند.

در ادامه این گزارش ادعا شده است: به نظر می رسد ایران تلاش می کند به صورت جدی، آمریکایی ها را امتحان کند لذا نیروهای خود را به اراضی نزدیک التنف اعزام کرده است. جنگنده های آمریکایی نیز در پی این اتفاق، برای هشدار به ایرانی ها بر فراز آسمان التنف و نزدیک نیروهای ایرانی در ارتفاع پایین به پرواز درآمدند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش...
اقدام ایلان ماسک در فروش سهام خود در شرکت تسلا باعث ثبت بدترین عملکرد هفتگی سهام این شرکت در ۲۰ ماه اخیر شد. به گزارش سی ان بی سی، در هفته ای که گذشت ارزش سهام تسلا ۱۵.۴ درصد کاهش یافت...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها