یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   ابطال مبلغ 785 میلیارد تومان از مناقصات دولتی خوزستان
۲۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۲۹

ابطال مبلغ ۷۸۵ میلیارد تومان از مناقصات دولتی خوزستان

بازرس کل استان خوزستان با اشاره به برگزاری سه هزار و ۱۲۹ مورد مناقصه دولتی در سال گذشته از ابطال مبلغ ۷۸۵ میلیارد تومان از مناقصات دولتی خوزستان خبر داد.

محمد آغاجاری در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه امروز (۲۰ تیرماه) برگزار شد، با اشاره به خلاصه‌ای از فعالیت‌های اداره‌کل بازرسی استان در سال گذشته اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و فعال تحت حکومت، به قوه قضائیه واگذار شده و در اصل ۱۷۴ قانون اساسی این حق برای نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین به سازمان بازرسی کل کشور داده شده است که در این راستا نظارت به‌طور مستمر بر دستگاه‌های تحت حاکمیت دولت جمهوری اسلامی انجام می‌شود.

بازرس کل استان خوزستان اذعان کرد: ‌در سال گذشته ۲۴۵ مورد بازرسی از ۷۵ دستگاه‌ درون استانی انجام شد که در نتیجه این تعداد بازرسی ۲۵۱ گزارش تهیه شد. همچنین تعداد ۴۰۰ نفر از افراد خاطی از دستگاه‌های اجرایی متخلفی که تحت بازرسی قرار گرفتند به مراجع رسیدگی به تخلفات معرفی شدند که از این تعداد بخشی به صدور رای و محکومت انجامید.

آغاجاری با اشاره به حوزه‌های مختلف بازرسی خاطر نشان کرد: این بازرسی‌ها در زمینه‌های آلایندگی، زمین‌خواری، ریزگردها و ‌بهداشت و سلامت بوده است. همچنین از شهرداری‌های سراسر استان گزارش‌های متعددی در خصوص موضوعاتی مانند معاملات ارسال شده است.

وی افزود: در سال گذشته تعداد سه هزار و ۱۲۹ مورد مناقصات دولتی به این اداره‌کل اعلام شده که بازرسان به ۵۳۴ مورد از این تعداد، معادل یک هزار و ۲۳۹ میلیارد تومان رسیدگی کردند؛ در نتیجه آن تذکرات شفاهی یا کتبی  لازم ارسال شد و در مجموع معادل ۷۸۵ میلیارد تومان از این معاملات ابطال یا تجدید شد. سازمان بازرسی به تناسب اولویت‌ها و بر اساس شناخت از دستگاه‌ها کار نظارت را انجام می‌دهد. به دلیل این‌که امکان ورود به تمام معاملات وجود ندارد و نیازی هم به این کار نیست، این سازمان بر اساس نوع قراردادها و مناقصه‌ها به نظارت بر آن‌ها می‌پردازد.

بازرس کل استان خوزستان در خصوص وجوه عودت داده شده در سال گذشته عنوان کرد: در سال گذشته در خصوص معادل ۵۰ میلیارد تومان وجوه پرداختی غیرقانونی توسط این اداره‌کل تذکر داده شد که مستندات ۲۵ میلیارد تومان از این مبلغ، اعاده شده و مابقی آن نیز در فرآیند اعاده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب