پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   ابهام در برگزاری مناقصه جدید بزرگ‌ترین معدن طلای خاورمیانه
۶ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۰۵

ابهام در برگزاری مناقصه جدید بزرگ‌ترین معدن طلای خاورمیانه

اکنون که قرار است که پیمانکار جدید معدن از دل مناقصه‌ای که مجتمع طلای زرشوران برگزار کرده معرفی شود اما اخبار رسیده از زرشوران حاکی از وجود ابهام‌هایی در این باره است از جمله اینکه یکی از بانفوذ‌ترین شرکتهای معدنی قبل از برگزاری مناقصه در زرشوران مستقر شده و همین باعث شده که برخی تصورکنند نتیجه مناقصه از قبل تعین شده و شاید قرار است همین شرکت برنده مناقصه معرفی شود.

مدیران دولتی معدن زرشوران سه ماه پیش اذعان کرده‌اند که معدن طلای خاورمیانه تا یکسال ماده معدنی را دپو کرده است، بنابراین استقرار پیمانکار جدید با این توجیه که «مدیریت به منظور جلوگیری از توقف تولید و تبعات حاصل از آن، نتوانسته فعالیت معدن را متوقف کند» ابهام برانگیز است.

به عبارت دیگر با داشتن یکسال ماده معدنی آماده، نیازی به استقرار پیمانکار جدید بدون مناقصه نبود و شرکت زرشوران می‌توانست تا زمان مشخص شدن نتیجه منقاصه جدید از استقرار پیمانکار با هر توجیهی خودداری کند.

همچنین در بخشی از جوابیه شرکت گسترش صنایع و معادن زرشوران به قانون تاکید شده بود که «مجتمع طلای زرشوران در هیچ مقطعی از فعالیت خود با کمبود دپوی ماده معدنی مواجه نبوده و نخواهد بود» که این خود تاییدی مضاعف بر ابهام در استقرار پیمانکار بدون مناقصه است.

از طرف دیگر در بخشی از جوابیه مدیران زرشوران به ابهام درباره برگزاری مناقصه جدید زرشوران آمده است: «شهریور ماه نیز مدیر عامل پیشین این شرکت، سرپیچی و ناتوانی پیمانکار قبلی در وظایف محوله حتی پیش از سال جاری در معدن و همچنین به تعویق انداختن حقوق کارگران انتقاد کرده بود.»

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

به نقل از ایرنا، سفرهای استانی رئیس جمهوری به مناطق محروم کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد بسیار پر خیر و برکت بوده و در میان ۲۱۷ مصوبه سفر اخیر هیات دولت به این استان ، گازرسانی به منطقه دورافتاده...
دکتر محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه طرح جهش تولید دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای به تصویب رسیده است، گفت: این طرح برای ورود به صحن در حال بار گذاری است. نماینده مجلس...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها