شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   اجتماعی, فرهنگ و هنر  »   اتفاقات فصل دوم «لیسانسه‌ها» چه خواهد بود؟
19 بهمن 1395 , ساعت 11:34

اتفاقات فصل دوم «لیسانسه‌ها» چه خواهد بود؟

سروش صحت معتقد است، خروجی مجموعه «لیسانسه‌ها» از آن چه که فکر می‌کردند بهتر شده است. او می‌گوید که امیدوار بودند مردم از این مجموعه استقبال کنند، اما این استقبال از آن چیزی که امید داشتند بیشتر بوده است.

نویسنده و کارگردان «لیسانسه‌ها» که مشغول ساخت سری دوم این مجموعه است، درباره‌ی حضور بازیگران جدید در قسمت دوم این مجموعه اظهار کرد: خیلی دوست دارم در کارهایی که انجام می‌دهم ترکیب بازیگران، ترکیبی باشد از افرادی که شناخته‌شده‌تر هستند و بازیگران توانایی که برای بیننده تلویزیون کمتر شناخته‌شده‌ هستند.

به نقل از ایسنا، او در این زمینه به حضور موفق هوتن شکیبا در «لیسانسه‌ها» اشاره کرد و گفت: سال‌ها دلم می‌خواست با او کار کنم. هوتن شکیبا یکی از بهترین‌های تئاتر است و در کارهای قبلی من از جمله «پژمان» و «شمعدونی» برای حضورش پیشنهاد داده شده بود اما آن موقع شرایط پیش نیامد و خیلی خوشحالم که الان حضور دارد. کاظم سیاحی نیز سال‌هاست که با او دوست هستم و اصولا دوست‌دارم ترکیب بازیگران، ترکیبی از شناخته‌شده‌ها و بازیگرانی که توانا هستند و آنها را کمتر می‌شناسیم باشد.

این کارگردان درباره‌ی روند قصه «لیسانسه‌ها» که آیا در سری جدید به همین شکل ادامه خواهد داشت؟ توضیح داد: به هر حال یک سریال ۶۰ قسمتی مسلما داستان‌هایی را در دل خود دارد، اما تیم و بازیگران یکی هستند. ما همین قصه را ادامه می‌دهیم اما به دلیل اینکه تلویزیون اصرار داشت که این مجموعه از دی ماه به روی آنتن برود و ما تا این تاریخ بیش از ۲۵ قسمت نمی‌توانستیم آماده کنیم، ادامه کار برای پخش به اواخر تابستان سال آینده موکول شد.

صحت درباره‌ی تکیه‌کلام‌هایی که در مجموعه «لیسانسه‌ها» شکل گرفته است، توضیح داد: متاسفانه به تازگی در کارهای مختلف هر شوخی به عده‌ای برمی‌خورد؛ بنابراین برای اینکه این اتفاق پیش‌ نیاید، سعی کردیم تمهیدی برای آن پیدا کنیم تا به کسی برنخورد.

او همچنین درباره‌ی پرداختن به مسائل و مشکلات جوانان و اینکه آیا با خط قرمزهایی روبه‌رو بوده است؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه داستان درباره سه جوان است طبیعا برخی از مشکلات جوانان نیز در آن مطرح می‌شود، اما به طور کلی این مجموعه یک کار سرگرم‌کننده درباره سه نسل جوان است که طبیعتا بخشی از مشکلات جوانان در آن دیده می‌شود.

این کارگردان در پاسخ به اینکه آیا فاصله‌ای که در پخش فصل جدید خواهد افتاد لطمه‌ای به کار نخواهد زد؟ توضیح داد: امیدوارم لطمه‌ای به کار نزند ما دلمان می‌خواست فاصله‌ای نباشد اما چاره‌ای نداشتیم به جهت اینکه طرح ما ۶۰ قسمت بود اما تلویزیون اصرار داشت که پخش آن را از دی ماه شروع کند؛ بنابراین چاره‌ای نداشتیم جز اینکه بقیه‌ کار را سال آینده تابستان یا اوایل پاییز به آنتن برسانیم.

صحت در ادامه در پاسخ به اینکه برای اتصال قسمت‌های اول و دوم، چه تمهیداتی اندیشیده‌اید؟ توضیح داد: ‌امیدوارم پس از پخش خلاصه‌ای از بخش اول، ادامه مجموعه نیز پخش شود.

این کارگردان درباره‌ی اینکه اتفاقات فصل دوم «لیسانسه‌ها» چه خواهد بود؟ توضیح داد: «لیسانسه‌ها» مجموعه‌ای نیست که دارای دو فصل بوده باشد و ما برنامه‌ریزی برای آن نداریم؛ چرا که قصه‌ همان است به نوعی که شخصیت‌ها در بخش اول سوار یک ماشین‌ می‌شوند فصل بعد هم در همان ماشین هستند و یک گشتنی‌ است که از یک مقصد به مقصد دیگر می‌روند اما به مدت شش ماه بین آنها فاصله خواهد افتاد.

صحت درباره‌ی اینکه آیا بازیگران جدیدی هم به مجمومه اضافه خواهد شد؟ اظهار کرد: بازیگران جدید در روند قصه اضافه خواهند شد اما نه به این علت که فصل جدیدی را شروع می‌کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که در مجموعه «لیسانسه‌ها» چقدر از بعد روانشناسی روی لحظات غم و شادی توجه شده است؟ اظهار کرد: ما در این مجموعه سعی کرده‌ایم برای تمام بخش‌هایمان مشاوره علمی داشته باشیم و سعی کردیم تا جایی که در توانمان هست تحقیق علمی کنیم و بیشتر از آن هم از افرادی که در تخصصشان بوده است، استفاده کرده‌ایم.

این کارگردان درباره‌ی ریسک گنجاندن لحظه‌های تلخ در یک مجموعه طنز نیز اظهار کرد: مجموعه «لیسانسه‌ها» رگه‌های غم دارد و این چیزی بود که حتی نگرانش بودیم؛ چرا که تا به حال پیش از این کمتر پیش آمده در مجموعه‌های طنز و کمدی لحظات تلخ را ببینیم ولی با مشورتی که با ایمان صفایی داشتیم به این فکر کردیم که اگر بتوانیم از پس آن بربیاییم که موفق هم بوده‌ایم؛ چرا که به هر حال در زندگی لحظات غم و شادی با هم هستند و این نیست که ما فقط غم و یا فقط شادی در زندگی داشته باشیم؛ بنابراین اگر بتوانیم غم‌ها را با یک زبان و رویکردی که شیرین باشد و مخاطب را اذیت نکند بازگو کنیم به زندگی طبیعی مردم نزدیک‌تر شده‌ایم؛ البته در این باره خیلی نگران بودیم اما تا اینجای کار خوب شده است. بازخوردی که از مخاطبان داشته‌ایم خوب بوده است و برایشان‌ جالب است که در این کار لحظاتی خندیدند و لحظاتی هم غمگین و ناراحت شدند و به فکر فرو رفتند.

در پایان ، سروش صحت از نگارش و ساخت یک فیلم‌نامه سینمایی با همکاری ایمان صفایی برای سال آینده خبر داد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , فرهنگ و هنر

علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...
نشست بررسی ظرفیتهای مازندران و استرالیا جهت برقراری تعاملات تجاری بین دو طرف، با حضور سفیر استرالیا در تهران، رییس و نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران و رییس نمایندگی امورخارجه در مازندران در سالن کنفرانس اتاق برگزار شد. رییس اتاق بازرگنی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها