جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   اجرای آتش بس در 3 استان سوریه از ظهر امروز
۱۸ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۴۴

اجرای آتش بس در ۳ استان سوریه از ظهر امروز

اجرای آتش بس در سه استان درعا، قنیطره و سویداء در جنوب غرب سوریه از ظهر امروز آغاز شد.

به نقل از سایت سیریانیوز، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرده‌ بود، توافق آتش‌بس در جنوب غرب سوریه اولین گام برای آتش‌بسی گسترده‌تر بوده و نشان از جدیت مسکو برای تحقق این توافق دارد.

این در حالی است که طی ۲۴ ساعت گذشته آرامشی شکننده در سه استانی که شامل توافق آتش‌بس مذکور می‌شوند حکم‌فرما شده بود.

فرماندهی ارتش سوریه نیز روز دوشنبه گذشته توقف درگیری‌ها را در منطقه جنوبی درعا، قنیطره و سویداء اعلام و آن را تا روز شنبه تمدید کرده بود.

رمزی عزالدین رمزی، معاون استفان دی‌میستورا فرستاده سازمان ملل به سوریه نیز که به دمشق سفر کرده، گفت: ایجاد منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه اقدامی مثبت و گامی در مسیر درست است.

وی در جمع مقامات وزارت خارجه سوریه از جمله فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه و در حضور بشار جعفری، رئیس تیم مذاکره کننده نظام سوریه در مذاکرات آستانه و ژنو تاکید کرد، امیدوار است توافق آتش‌بس در نزدیک‌ترین فرصت شامل مناطق دیگر نیز بشود و این مساله به حمایت قابل ملاحظه از روند سیاسی بینجامد.

همچنین هربرت ریموند مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا تصریح کرد، توافق آتش‌بس در جنوب سوریه که ظهر امروز اجرایی شد، اولویت آمریکا و گامی مهم برای تحقق صلح در سراسر سوریه است.

مک‌مستر در بیانیه‌ای تاکید کرد: چنین مناطقی اولویتی برای ماست و ما از آن استقبال می‌کنیم. این یک پیشرفت است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا همچنان متعهد به شکست داعش و کمک به پایان درگیری‌ها در سوریه و کاستن رنج ملت سوری و بازگشت آنها به سرزمین‌شان است.

مک‌مستر تصریح کرد: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا این توافق را با بسیاری از رهبران جهان در جریان نشست گروه ۲۰ مورد بررسی قرار داد.

آتش‌بس در جنوب غرب سوریه ظهر امروز اجرایی شد که شامل سه استان درعا، قنیطره و سویداء در جنوب غرب سوریه است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...
به نقل از ایرنا،۱۳ عدد از ماشین‌های خاصی که در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (۲۰۱۵) جلوی دوربین رفتند، ماه جاری در استرالیا به فروش گذاشته می‌شوند.   حراج این ماشین‌های زرهی که اغلب از کنار هم قرار دادن چند مدل مختلف ماشین...

مطالب مرتبط با برچسب