سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   فرهنگ و هنر  »   اجرای بی نظیر گروه موسیقی «دنگ شو» در دورهمی
۲۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۳

اجرای بی نظیر گروه موسیقی «دنگ شو» در دورهمی

شب گذشته ۲۰ خرداد ۹۶ با اجرای مهران مدیری ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان گروه موسیقی دنگ شو بود که با اجرای بی نظیر گروه موسیقی «دنگ شو» در دورهمی وارد شدند.

سبک موسیقی گروه دنگ شو ترانه‌های فولکلور با ویرایش امروزی است. رضا و طاها شجاع نوری دو برادری هستند که با نگرش تازه به ترانه‌های ایرانی و موسیقی مردمی ایران این گروه را در سال ۱۳۸۳ راه اندازی کردند.

در سال۱۳۸۶ اولین کنسرت این گروه در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و در ۱۳۸۹ اولین آلبوم رسمی گروه به نام «شیراز چل ساله» منتشر شد.

دنگ شو همچنین با ساخت موسیقی متن فیلم، با سینما در ارتباط بوده است. تا پایان سال ۱۳۸۹، چند فیلم ایرانی و غیر ایرانی با موسیقی دنگ شو روی پرده سینماها رفته است و یا از تلویزیون پخش شده است. آنها برای کارگردان‌های بسیاری از جریان اصلی سینمای ایران موسیقی فیلم نوشته‌اند که از جمله آنها کمال تبریزی و ایرج کریمی بوده‌اند.برنامه دورهمی

برنامه دورهمی

براساس این گزارش، میلاد باقری و طاها شجاع نوری از گروه موسیقی دنگ شو روبه روی مهران مدیری در برنامه دورهمی نشستند و از آغاز این گروه و نحوه کار کردن در آن گفتند.

طاها درباره نحوه ورود به حرفه موسیقی گفت:من به صورت خیلی اتفاقی و براساس خواندن ترانه یک خواننده دیگر وارد این حرفه شدم و کم کم پیشنهادهای بیشتری برای کار پیدا کردم اما میلاد باقری درباره نحوه ورود به این حرفه گفت:به نظر من موسیقی از ابتدا در من وجود داشت ، من از ابتدا علاقه خاصی به موسیقی کلاسیک داشتم .

طاها شجاع نوری در تکمیل این گفته های میلاد گفت:ما در گروهمان شانس زیادی آوردیم چراکه با خواننده های خوبی همراه شدیم . گروه ابتدایی ما با من و برادرم و صبا صمیمی شکل گرفت و خواننده های زیادی به گروه ما اضافه و کم شدند که از این اتفاق بسیار خوشحالیم چرا که خواننده های ناشناخته با ما شناخته شدند ، در حال حاضر میلاد باقری خواننده خوب گروه ما است .

مهران مدیری ضمن معرفی طاها به عنوان پسر آقای شجاع نوری از پیشکسوتان دنیای فرهنگ و هنر کشورمان، درباره فرهنگ کار گروهی در ایران از آنها سوال کرد که طاها گفت:گروه های موسیقی در همه دنیا وقتی سنشان بالاتر میرود سخت تر کنار هم قرار میگیرند اما من و میلاد همیشه مشکلاتمان را رودر روی هم میگوییم که اگر این کار را نکنیم گروهمان به سرعت از هم می پاشد .

مجری برنامه دورهمی پرسید عاشق شدید؟ میلاد باقری خواننده گروه دنگ شو گفت:بله عاشق شدم و عاشق هم هستم …. به طور جدی یکبار ولی از سن ۱۷ سالگی چندبار عاشق شدم اما از ۲ سال پیش عاشق شدن واقعی شروع شد و هنوز هم ادامه دارد . من به تازگی نامزد کرده ام و به زودی ازدواج خواهیم کرد . همسرم آهنگساز هستند و با وجود تفاوتهای زیاد سبک موسیقی به یکدیگر احترام زیادی میگذاریم و باید بگویم که من جایگاه فعلی ام را مدیون حمایت های روحی همسرم هستم .

میلاد و طاها از اعضای گروه موسیقی دنگ شو درباره اینکه یکدیگر را شبیه چه چیزی میبینند گفتند :طاها شجاع نوری میلاد را بهعینک آفتابی تشبیه کرد و گفت میلاد شبیه عینک آفتابی است چون هیچکس از ماهیت واقعی اش باخبر نمیشود . خواننده گروه موسیقی دنگ شو طاها را به یک ساکسی فون تشبیه کرد و در ادامه این صحبت ها از ترک های موسیقی که دوست داشتند نام بردند و طاها خاطره ای از یکی از کنسرت هایشان را در برنامه تعریف کرد.

در بخش پایانی برنامه میلاد باقری از هنرمندان موسیقی خواست که به استعداد بچه های شهرستان بهای بیشتری داده شود و درباره احساس خوشبختی گفت:من احساس خوشبختی دارم ولی این حس گذراست.

طاها شجاع نوری از گروه موسیقی دنگ شو بخشی از سازش که با آن اجراهای زیادی رفته بود را تقدیم موزه برنامه دورهمی کرد و میلاد باقری نیز یک قطعه شیرازی که با شایا برادر طاها کار کرده بود را در برنامه اجرا و تقدیم موزه دورهمی کرد.

پایان خبر – ف م

 

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع فرهنگ و هنر

به نقل از ایسنا، مسوولان موزه هنر متروپولیتن قصد دارند برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از تعطیلی دوران همه‌گیری ویروس کرونا بیش از ۲۰۰ عکس از مجموعه‌های این موزه را در حراجی پیش رو کریستیز به فروش برسانند. خسارت مالی ناشی از...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب