پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   اجرای طرح باشگاه زوج های جوان پس از چند سال انتظار
۲ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۲۴

اجرای طرح باشگاه زوج های جوان پس از چند سال انتظار

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از اجرای طرح باشگاه زوج های جوان پس از چند سال انتظار در استان خبر داد.

مصطفی مرادی اظهار کرد: این طرح چند سال پیش در استان کلید خورد اما به دلیل برخی مشکلات ناتمام ماند.

وی با بیان اینکه این باشگاه خدمات زیادی به زوج‌های جوان ارائه خود داد افزود: این طرح به منظور اجرایی شدن و جلوگیری از تعطیلی آن به صورت آزمایشی تنها در شهرستان سمنان اجرایی می‌شود ضمن اینکه می‌تواند به عنوان یک سرمشق در دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد اما در این گام این طرح محدود به سمنان خواهد بود.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از ارائه آموزش‌های متنوع به زوج‌های جوان در قالب این طرح خبر داد و گفت: با توجه به میزان بالای آمار طلاق در سال‌های آغازین زندگی مشترک اجرایی شدن این طرح می‌تواند به کاهش طلاق که نیمی از آنها در پنج ساله اول رخ می‌دهد کمک کند.

مرادی از ارئه تسهیلات و ارائه مشاوره‌های تخصصی به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های این طرح نام برد و اضافه کرد: حمایت دستگاه‌هایی که در حوزه خانواده مسئولیت دارند می‌تواند به موفقیت این طرح کمک کند چرا که در گذشته این طرح به دلیل عدم همراهی ستادی و پشتیبانی برخی نهادها با مشکل مواجه شد.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه باید به تفاوت‌های زوج و زوجه توجه شود گفت: در این طرح برگزاری همایش‌های سالانه، فصلی و گاه به گاه و نشست‌های تخصصی مشاوره نیز پیش‌بینی شده است.

مرادی با بیان اینکه گاهی برخی زوج‌ها در انتخاب خود مشکل دارند ادامه داد: با فعالیت تشکل‌هایی از این دست می‌توان با ارائه مشاوره‌های تخصصی کمک کرد که چنانچه اشتباهی هم در انتخاب شد در یک بازه زمانی و در این دوره‌ها آن را تصیح کرد.

وی بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های لازم در این بخش تاکید کرد و افزود: صنوف می‌توانند نقش مهمی در این حوزه ایفا کنند لذا در این طرح پیشنهادهایی برای سوق دادن برخی خریدهای زوج‌های جوان به سمت صنوف همراه شده است تا با اخذ تخفیف‌هایی که در این بخش صورت می‌گیرد هزینه‌های ازدواج را برای زوج‌های جوان نیز کمتر کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها