یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   اجرای طرح ترافیکی محورهای مواصلاتی از امروز تا پایان هفته
۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۳

اجرای طرح ترافیکی محورهای مواصلاتی از امروز تا پایان هفته

به نقل از مرکز مدیریت راه ها، بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار برخط، ‌در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته‌ براساس‌ اطلاعات‌ ۱۹۷۱ دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۱۳.۳ درصد افزایش‌ نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۵.۱ درصد، اوج تردد بین ساعات‌ ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد؛ هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه کرج-تهران، ‌آزادراه‌ تهران-کرج، آزادراه ‌کرج‌-قزوین، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، ‌آزادراه‌ ‌تهران-قم، ‌آزادراه ‌قم-تهران، آزادراه زنجان – قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران، محور ساوه-تهران و تهران-ساوه، مسیر کرج-ماهدشت، ‌ محور اراک-قم، محور تهران-پاکدشت‌ و جاده جاجرود-تهران در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند. ‌

محدودیت ترافیکی جاده‌های پرتردد در تعطیلات عید فطر

‌در ایام تعطیلات عید سعید فطر با افزایش تقاضای سفر، میزان تردد خودرو در جاده‌های کشور افزایش می‌یابد.

با توجه به افزایش سفرها و حجم فزاینده تردد خودرو در جاده‌ها در این ایام، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با همکاری پلیس راهور، به منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی، طرح ترافیکی جاده‌ها و محدودیت‌ و ممنوعیت‌های عبور و مرور را از تاریخ چهارم تیرماه ۹۶ تا ۱۰ تیرماه ۹۶، در جاده‌های پرتردد کشور اعمال می‌کنند.

‌در این راستا ‌تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ الی ساعت ۰۶:۰۰ روز شنبه مورخ ۱۰/۰۴/۹۵  از محورهای کرج-چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران-سمنان-مشهد، جاده قوچان-مشهد، محور سبزوار-مشهد و جاده تربت حیدریه-مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

محدودیت‌های ترافیکی محور کرج-چالوس

‌تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت‌ در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع ‌است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ روز یکشنبه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۴ الی ۰۳:۰۰ روز دوشنبه مورخ  ۹۵/۰۴/۰۵  از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز یکشنبه مورخ  ۹۶/۰۴/۰۴ الی ۰۳:۰۰ روز دوشنبه مورخ  ۹۶/۰۴/۰۵  از کرج به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه ‌است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ روز دوشنبه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۵ الی ۰۱:۰۰ بامداد روز سه‌شنبه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۶  از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز دوشنبه مورخ  ۹۶/۰۴/۰۵ الی ۰۱:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۶ ‌از کرج به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه ‌است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۹ الی ۰۳:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ  ۹۶/۰۴/۱۰ ‌از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۹ الی ۰۳:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۱۰ ‌از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه است.

محدودیت‌های ترافیکی محور هراز

‌تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است همچنین تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۰۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ الی ۰۶:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۷ و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز پنج‌شنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۸ و از ساعت ۰۸:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۹ الی ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۹۶/۰۴/۱۰ از محور هراز ممنوع است.

‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۹ الی ساعت ۰۱:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۱۰ از رودهن به سمت آمل ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ روز جمعه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۰۹ الی ۰۱:۰۰ بامداد روز شنبه مورخ‌ ۹۶/۰۴/۱۰ ‌از آب‌اسک تا رودهن (محدوده مشاء) ‌ به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

محدودیت‌های ترافیکی محور فیروزکوه

‌تردد تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ و همچنین از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای دوشنبه ۹۶/۰۴/۰۵ و سه‌شنبه ۹۶/۰۴/۰۶ و جمعه ۹۶/۰۴/۰۹ از تهران به قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ آزادراه کرج – قزوین

‌تردد تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ در مسیر شرق به غرب (باند شمالی) و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۹۹ در مسیر غرب به شرق (باند جنوبی) آزادراه کرج – قزوین ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور قدیم رشت – قزوین

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۳:۰۰ الی ۲۴:۰۰ فردا و یکشنبه‌ ۹۶/۰۴/۰۴ و از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای جمعه هفته جاری و دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده‌ در محور قدیم قزوین-رشت ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور قدیم ساوه – همدان و ‌بالعکس

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۶ از محور قدیم ساوه – همدان و ‌بالعکس ممنوع است و مسیر جایگزین آزادراه ساوه-همدان است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محورهای آستارا-اردبیل و اردبیل-سرچم ‌

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و جمعه هفته آینده‌ از محورهای آستارا-اردبیل و اردبیل-سرچم ‌و بلعکس ‌ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور سلفچگان – قم

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۹ از محور سلفچگان به قم ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور شیروان-بجنورد-جنگل گلستان و بالعکس

‌تردد ‌ تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ و از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روز سه شنبه از محور شیروان-بجنورد-جنگل گلستان و بالعکس ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور اصفهان-بروجن-لردگان-ایذه و بالعکس

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۹ از محور  اصفهان-بروجن-لردگان-ایذه و بالعکس ممنوع است و مسیر جایگزین محور اصفهان-الیگودرز-خرم آباد و خوزستان است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور یاسوج-لردگان-بروجن-اصفهان و بالعکس

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ های ۹۶/۰۴/۰۴ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۹ از محور یاسوج-لردگان-بروجن-اصفهان و بالعکس ممنوع‌ و مسیر جایگزین محور اصفهان-یاسوج است

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور اهواز-هفتگل-باغملک-ایذه-دهدز-شهرکرد

‌تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۴ الی ۲۴:۰۰ روز جمعه مورخ ۹۶/۰۴/۰۹ از محور اهواز-هفتگل-باغملک-ایذه-دهدز-شهرکرد ممنوع است و مسیر جایگزین محور اهواز-اندیمشک-خرم آباد-اصفهان-شهرکرد خواهد بود.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور تبریز-اهر-مشکین‌شهر، جاده اهر-هریس، محور اهر-‌ورزقان و جاده اهر-کلیبر-هوراند-خدآفرین و بالعکس

تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ روزهای دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته آینده از محور تبریز-اهر-مشکین‌شهر، جاده اهر-هریس، محور اهر-‌ورزقان و جاده اهر-کلیبر-هوراند-خدآفرین و بالعکس ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محورهای قوچان-مشهد، سبزوار-مشهد، تربت حیدریه-مشهد و بالعکس

تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۲:۰۰ روز پنج‌شنبه مورخ ۹۶/۰۴/۰۱ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه ‌مورخ ۹۶/۰۴/۰۲ و از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و جمعه هفته آینده از محورهای قوچان-مشهد، سبزوار-مشهد، تربت حیدریه-مشهد و بالعکس ممنوع است.

محدودیت‌های ترافیکی‌ محور قاین-بیرجند و بالعکس

تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۲۳:۰۰ ‌روزهای یکشنبه و جمعه هفته آینده در محور قاین-بیرجند و بالعکس ممنوع است.

بنابراین گزارش در همه محورهای برون‌شهری که در ایام مذکور ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

‌ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌

محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است.

‌محور فرعی رودبار – قلعه گنج، واقع در استان کرمان، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

‌محور فرعی رودبار – کهنوج، واقع در جنوب استان کرمان، از مورخ ۲۶ بهمن ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محور قدیم فسا – داراب، واقع در استان فارس از مورخ ۶ فروردین ۹۶ تا اطلاع بعدی به دلیل آب‌گرفتگی مسدود است.

محور جدید استهبان – نی‌ریز (مسیر رفت)، واقع در استان فارس، از مورخ ۷ اسفند ۹۵ تا اطلاع بعدی به دلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان – نی‌ریز انجام می‌شود.

محور کوثر – خلخال، واقع در استان اردبیل، از مورخ ۱۶ فروردین ۹۶ تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین خلخال – فیروزآباد انجام می‌شود.

‌محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاهی جاده‌ای

محور گاجره – دیزین – شمشک، واقع در استان‌های البرز و تهران، از ‌۲۸ خرداد لغایت ۳۰ آبان ۹۶، روزهای شنبه تا سه‌شنبه هرهفته از ساعت ۷ الی ۱۸ ‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات بهسازی و نوسازی، از کیلومتر ۰ (اتصال محور چالوس) تا کیلومتر ۲۱۱ (خط الراس قله) مسدود است تردد از محور کرج – چالوس انجام می‌شود.

‌محور جدید کازرون-دشت ارژن، واقع دراستان فارس، از مورخ ۲۷ خرداد لغایت ۵ تیر ۹۶، به صورت شبانه روزی، به‌دلیل اجرای عملیات ترانشه برداری، کیلومتر ۲۰۰+۵۱ الی ۸۰۰+۵۱، مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین کازرون- قائمیه- ابوالحیات-دشت ارژن و کازرون-سه راهی کلائی-دیکانک‌-‌ابوالحیات‌-‌دشت ارژن انجام می‌شود.

‌در آزادراه قم – تهران، واقع در استان قم، از مورخ ۲ اردیبهشت تا ۲۰ شهریور ۹۶، روزهای شنبه، یکشنبه، دو شنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۷ و روز سه‌شنبه از ساعت ۸ الی ۱۲ هر هفته، به غیر از ایام تعطیلات رسمی ‌و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌ دلیل اجرای عملیات زیرسازی و نصب نیوجرسی مفصلی در رفوژ وسط آزادراه‌ از کیلومتر ۰ (عوارضی) تا کیلومتر ۱۲.۵، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود. ‌

محور کرج – چالوس حدفاصل‌ تونل کندوان‌ تا میدان امیرکبیر از مورخ ۲ اردیبهشت تا ۲۰ شهریور ۹۶، روزهای شنبه تا  سه‌شنبه از ساعت ۸  الی‌ ۱۷ و روز چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۲ هر هفته به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت، کیلومتر ۰ الی ۷۵ تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط  انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران – قم‌ حدفاصل عوارضی حرم تا پل فرودگاه امام خمینی (ره) ‌ واقع در استان تهران تا روز ۳۱ مرداد ۹۶، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۸ و همچنین روزهای سه‌شنبه و پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۴ هر هفته، به غیر از ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصلی در رفوژ میانی، حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۳۰، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

‌محور کرج-بوئین زهرا از کیانمهر-ماهدشت-اشتهارد تا بوئین‌زهرا در باند جنوبی‌ واقع در استان البرز، از مورخ ۲۰ خرداد لغایت ۲۰ شهریور ۹۶، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ تا ۱۷ هر هفته، به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت، کیلومتر ۰ الی ۴۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب