پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   احتمال افزایش قیمت بنزین در دولت دوازدهم
۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۲

احتمال افزایش قیمت بنزین در دولت دوازدهم

سخنگوی دولت و وزیر نفت اعلام کردند: با توجه به اینکه مصرف بنزین به پیک خود رسیده است اما به دلیل عدم مشکل در تامین بنزین کشور قیمت بنزین افزایش نخواهد یافت.

در یک هفته گذشته نخستین هشدار افزایش مصرف بنزین از سوی معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به گوش مردم رسید.

شاهرخ خسروانی در این مورد گفته بود مصرف بنزین در ایران به بیش از ۸۳ میلیون لیتر رسیده است و کاهش پیدا نمی کند، اما با وجود اینکه مصرف بنزین در کشور به پیک خود رسیده است، مشکلی در تامین بنزین وجود ندارد. پیش‌بینی افزایش مصرف در حد پنج درصد بود که در حال حاضر به بالای ۹ درصد رسیده است.

منصور ریاحی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز  در این مورد گفت: میزان مصرف بنزین در کشور از ابتدای سال ۹۶ روند افزایشی داشته است به طوریکه میزان مصرف بنزین در تیرماه سال جاری نسبت به تیرماه سال گذشته ۹ تا ۱۰ میلیون لیتر افزایش داشته است. میانگین کل مصرف بنزین از ابتدای سال تاکنون ۸.۵ درصد رشد داشته است.

در نهایت محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت و پس از آن بیژن زنگنه، وزیر نفت تیرخلاص را درمورد قیمت و سهمیه بندی بنزین زدند و صراحتا اعلام کردند دولت برای محدود کردن مصرف بنزین برنامه‌ای ندارد.

نوبخت دیروز اعلام کرد دولت هیچ طرح و برنامه‌ای برای محدود کردن مصرف بنزین از طریق سهمیه بندی و یا افزایش قیمت ندارد زنگنه نیز امروز در حاشیه جلسه هیات دولت تاکید کرد که فعلا طرحی برای سهمیه بندی بنزین نداریم.

وی درباره احتمال افزایش قیمت بنزین در دولت آینده گفت: این را باید از دولت دوازدهم پرسیداما فعلا طرحی برای سهمیه بندی بنزین نداریم و باید تامین کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها