سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   احتمال تغییر 7 وزیر در کابینه دوازدهم
۲۲ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۵۷

احتمال تغییر ۷ وزیر در کابینه دوازدهم

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از تغییر ۷ وزیر از ۱۸ وزیر کنونی در کابینه دوازدهم سخن گفت و بیان کرد چنانچه این ۷ وزیر بعنوان وزیران پیشنهادی به دولت معرفی شوند فراکسیون امید به آنها رای نخواهد داد.

محمدعلی وکیلی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد خبری و فضای مجازی ستاد انتخابات حسن روحانی در انتخابات ۹۶ گفت: فراکسیون امید پس از نظارت یکسره دولت یازدهم و بر اساس شاخص‌های مختلف عملکردی، گفتمانی و شخصی کابینه این دولت را ارزیابی کرد و بر خلاف برخی که فیگور عدم سهم‌خواهی می‌گیرند اما در پستوها به رغم مشارکت حداقلی سهم حداکثری را تلقی می‌کنند، به هیچ‌وجه وارد سهم‌خواهی نشد.

وکیلی خاطرنشان کرد: در همین راستا پس از ارزیابی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که از ۱۸ وزیر کنونی دولت ۶ نفر از نمره ۵ نمره‌ای بالای ۳.۷ اخذ کردند و این بدان معناست که این افراد وزرای موفقی بوده‌اند و ما در فراکسیون امید مطالبه حضور آنها را داریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ۵ نفر از ورزای دولت یازدهم پس از انجام بررسی‌ها در فراکسیون امید نمره‌ای متوسط ۲.۵ تا ۳.۷ را کسب کردند. در همین راستا توصیه نمی‌شود که این افراد در دولت دوازدهم باقی بمانند. اگرچه که دلمان می‌خواهد که این افراد نباشند اما اگر نیروی بهتر از آنها جایگزین شود بهتر است. ۷ وزیر باقی مانده نیز در این ارزیابی نمره زیر متوسط کسب کردند که بدان معناست که اینها نباید در کابینه باشند.

وی تصریح کرد: ما به عنوان دوستان آقای روحانی به نمایندگی از ملت مطالبه‌گر، چنانچه که این ۷ نفر به عنوان وزیر پیشنهادی از سوی دولت معرفی شوند به آنها رای نخواهیم داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از ایسنا،انجمن علمی مهندسی عمران و محیط‌زیست دانشگاه تربیت مدرس با همکاری انجمن علمی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی عمران ایران و انجمن‌های علمی عمران برتر کشور، وبینار «طبقه‌بندی و قواعد کلی...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب