دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه  »   احداث سه شهربازی در قم تا سال آینده
۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۰۵

احداث سه شهربازی در قم تا سال آینده

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم  اظهار داشت: شهربازی معارفی دربلوار پیامبر اعظم که مبلغ و مبین فرهنگ و شناخت آموزه های دینی برای نسل جدید و کودکان است، از جمله آن به شمار می رود.
مجید اخوان افزود: دراین مرکز تفریحی و سرگرمی آموزه های دینی، زندگی پیامبران و اولیای الهی و رذایل و فضایل اخلاقی در قالب وسایل بازی در ذهن کودکان نهادینه می شود.
وی بااشاره به اختصاص ۱۰ هزار متر مربع زمین دربلوار پیامبر اعظم برای ساخت این شهربازی افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مقرر شد، در قبال واگذاری این زمین، موسسه طرف قرارداد، عملیات احداث ساختمان و نصب تجهیزات را انجام دهد و به مدت ۱۰ سال با مالکیت معنوی شهرداری به عنوان شهربازی مورد استفاده قرار گیرد.
اخوان گفت: برای این طرح از طرف شهرداری حدود ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و طی یک سال انجام می شود.
وی با اشاره به فقر اماکن تفریحی در قم افزود: دو شهربازی دیگر نیز با رویکرد تفریحی در داخل بوستان غدیر و مقابل بوستان علوی با هزینه ۵۰ میلیار ریال ایجاد می شود.
وی افزود: شهرداری درصدی کمی درفروش زمین شهرک بوستان غدیر شریک است و بااستقرار دستگاه ها و تجهیزاتی که با آخرین برند است حدود ۵ ماه دیگر عملیاتی خواهد شد‌.
اخوان ادامه داد: زمین شهر بازی مقابل بوستان علوی که حالت سرپوشیده دارد، از طرف بخش خصوصی تامین و سهم شهرداری نیز طبق اعمال ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها محاسبه و تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال نیز سرمایه گذاری شده است.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری و شورا از سرمایه گذاری برای احداث شهربازی در قم استقبال می کنند، افزود: باغ پرندگان از دیگر مراکز تفریحی در حال احداث در بلوار شهید آوینی حد فاصل میدان مفید تا شهرک قدس است که مستحدثات و فضای آن آماده شده و حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و احتمالا در سال جاری به بهره برداری برسد.
وی همچنین با اشاره به طرح شهر آکواریوم در بلوار پیامبر اعظم گفت: برای این طرح نیز مناقصه ای انجام ولی به نتیجه نرسید.
اخوان تله سیژ ( از وسایل تفریحی ) واقع در بوستان علوی را نیز از دیگر پروژه تفریحی شهرداری قم افزود: برای این طرح ۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و هم اکنون در مراحل ترخیص تجهیزات از گمرک است و تا چند ماه آینده اجرا خواهد شد.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۵ سال اخیر ۵۲۹ روستای این استان از نعمت گاز برخوردار شدند. مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۸۴۰ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

تولید و فروش تجهیزات شهربازی شادی سازان دورنگار در تهران شهربازی عموما به پارک های تفریحی که در آنها تجهیزات بازی و سرگرمی نصب شده باشد شهربازی می گویند. امروزه شهربازی ها یکی از مراکز تفریحی محسوب می شود، که بیشتر...
فروشگاه پیچک پویان سازه تولید کننده انواع تجهیزات و لوازم شهربازی مکانیکال و گیم و مرجع فروش اینترنتی انواع لوازم تفریحی ورزشی، تجهیزات شهربازی، لوازم مهد کودک و… میباشد. تجهیزات شهربازی مورد نیاز فضاهای تفریحی به دو بخش دستگاه های شهربازی...