دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   احداث شهرک تخصصی دارویی در زادگاه کوروش کبیر
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۰۵

احداث شهرک تخصصی دارویی در زادگاه کوروش کبیر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از احداث شهرک تخصصی دارویی به مساحت ۴۷۵ هکتار در منطقه بیضا شهرستان سپیدان خبر داد.

قنبری گفت: در استان فارس در بحث وظایف سخت‌افزاری یا ایجاد زیرساخت، ۷۰ مصوبه شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که ۶۱ مصوبه اجرایی شده و شصت و دومین مصوبه هم با همراهی استانداری و سایر دستگاه‌ها مسیر راه‌اندازی را طی می‌کند.

او یادآور شد که شصت و دومین مصوبه به شهرک تخصصی دارویی اختصاص دارد که در منطقه بیضا مکان‌یابی انجام و ۴۷۵ هکتار به آن اختصاص داده شده است و در فاز اول ۲۰۰ هکتار عملیاتی و ایجاد زیر ساخت می‌شود.

قنبری با بیان این‌که ۷۲۲۲ هکتار زمین در قالب شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد که ۵۲۳۴ هکتار عملیاتی شده و زیربار رفته است، گفت: در همه شهرستان‌ها ذخیره زمین صنعتی در بحث سرمایه‌گذاری و توسعه صنعتی که از ارکان اصلی توسعه اقتصادی است، وجود دارد.

قنبری تصریح کرد: امسال در شصت شهرک و ناحیه صنعتی استان فارس شاهد افزایش قیمت حق انتفاع زمین نبوده‌ایم، افزایش قیمت در حد حداکثر ۹ درصد در شهرک‌ها و نواحی بزرگ صنعتی اعمال شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس خاطرنشان کرد: قیمت زمین صنعتی متوسط در استان فارس بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است اما برخی شهرک‌ها در مناطق کمتر توسعه یافته ۵۰ درصد تخفیف دارد.

بِیضا شهری در شهرستان سپیدان استان فارس در جنوب ایران در حدود ۳۰ کیلومتری شمال غربی شیراز است. علت نامیدن این شهر به نام بیضا، وجود دژی در این منطقه بود که بدست پاپک با سنگ مرمر ساخته شده بود. پس از حملهٔ اعراب، این منطقه، بیضا؛ به معنی سپید نامیده شد. این شهر زادگاه کورش بزرگ بوده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب