سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   احداث مدول دوم سامانه فاضلاب شهر خوی تا سال 1415 تکمیل می شود
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۰

احداث مدول دوم سامانه فاضلاب شهر خوی تا سال ۱۴۱۵ تکمیل می شود

وزیر نیرو دیروز در مراسم افتتاح مدول دوم تصفیه‌خانه خوی و شبکه ۷۵ کیلومتری انتقال فاضلاب این طرح بیان کرد: احداث مدل دوم سامانه فاضلاب شهر حوی تا سال ۱۴۱۵ تکمیل مس شود.

حمید چیت چیان با بیان اینکه آب به یک مساله حاد در کشور تبدیل شده است، گفت: ایران کشور خشک و نیمه خشک بوده و متوسط بارندگی کشور یک سوم بارش دنیاست؛ متوسط بارش در کشور ما از ۲۵۰ به ۲۴۰ میلیمتر رسیده و تمام کشور درگیر مسئله کم آبی است.

چیت چیان افزود: کشور با توجه به کمبود بارش‌ها و درجه حرارت بالا و کاهش منابع، با افزایش مصرف آب مواجه است و این روند باید اصلاح و مدیریت شود.

وزیر نیرو به منظور افتتاح فاز دوم سامانه جمع آوری و تصفیه فاضلاب شهر خوی، بازدید از روند احداث ۲ سد آغ‌چای و سد غازان و بررسی آخرین وضعیت احداث و بهره‌برداری این سدها به آذربایجان غربی سفر کرده است.

برای احداث مدول دوم سامانه فاضلاب شهر خوی با ظرفیت تصفیه ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه روز، ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است؛ این سامانه ۷۵ هزار نفر را تحت پوشش خدمات خود قرار داده و فرآیند تصفیه آن از نوع SBR است. در اجرای این سامانه ۷۴ کیلومتر شبکه جمع آوری و خط انتقال ایجاد شده و ۱۸ هزار و ۷۵۰ فقره انشعاب آب واگذار شده است؛ این طرح در سال ۱۳۸۷ شمسی به اجرا درآمده و بر اساس برنامه ریزی‌ها در سال ۱۴۱۵ شمسی تکمیل می‌شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب