چهارشنبه, ۰۲ تیر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان با سرمایه گذاری مشترک داخلی و خارجی
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۳

احداث نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان با سرمایه گذاری مشترک داخلی و خارجی

کلنگ نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان در سفر امروز قائم مقام وزیر نیرو به استان سیستان و بلوچستان بر زمین زده شد.

به نقل از ایسنا، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در این مراسم اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان با سرمایه گذاری مشترک داخلی و خارجی در مدت سه سال و با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۷۰ میلیون دلار احداث خواهد شد.

محسن طرزطلب اظهار امیدواری کرد: سرمایه گذار با تلاش و پیگیری‌های لازم، عملیات اجرایی این نیروگاه را هرچه زودتر آغاز نماید.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباه لزوم ایجاد اشتغال در کشور، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود زمینه اشتغال یک هزار نفر در منطقه درزمان ساخت این نیروگاه فراهم گردد.

طرزطلب همچنین از اتمام استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه ایرانشهر خبرداد و گفت: در حال حاضر هر سه واحد نیروگاه با سوخت گاز کار می‌کند و واحد چهارم نیز بعد از انجام مراحل تعمیرات به شبکه خواهد پیوست.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نیاز سالانه به ۴۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید در طول برنامه ششم تصریح کرد: سرمایه گذاری مورد نیاز جهت احداث این میزان نیروگاه، بیش از ۸ میلیارد دلار در سال است و امیدواریم مانند سال پیش شاهد آغاز عملیات اجرایی نیروگاه‌های جدید در کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی ضمن اظهار از راندمان پاببن نیروگاه‌های واقع در منطقه سیستان و بلوچستان؛ اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت بازنشستگی نیروگاه‌های قدیمی و ایجاد نیروگاه‌های جدید صورت گرفته تا مشکلات موجود تا چند سال آینده برطرف شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

فضل خرم،گفت:برای جبران  یک میلیون و 600 هزار تن کسری علوفه مراتع حداقل باید ماهانه 120 تا 130 هزارتن نهاده دامی در اختیار عشایر قرار گیرد. وی،یکی از بزرگ‌ترین‌ مشکلات سال 1400 عشایر را تامین خوراک دام عنوان کرد و افزود:...
حسن رنگرز گفت: آیینی درخور و شایسته انجام شده و این اتفاق بزرگ است. امیدوارم موزه بتواند بیش از گذشته ورزش کشور را به تصویر بکشد. نساجی ظرفیت زیادی داشته و سبقه خوبی دارد. سکوهای وطنی را ساختیم و کار آن تمام...

مطالب مرتبط با برچسب