پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۴۰۰
»   اقتصادی, امور زیربنایی, انرژی  »   احداث کارخانه اسید در شهربابک کرمان / کمبود آب جدی شهرستان شهربابک
۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۳۰

نماینده مردم شهربابک:

احداث کارخانه اسید در شهربابک کرمان / کمبود آب جدی شهرستان شهربابک

علی اسدی ، ماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان شهربابک به سمت صنعتی شدن رفته که این موضوع در کنار فواید بسیار، مضراتی هم داشته است.

وی با بیان اینکه «جلسات متعددی با مسئولان و وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه‌هایی برای رفع آلایندگی صنعت در این شهرستان برگزار شده است» افزود: بخشی از آلایندگی مربوط به ذرات مس است که از دودکش ها خارج می‌شود و می‌توانست به راحتی جلوگیری شود و بخشی نیز مربوط به گازهای مضر است.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری کردیم تا شورای عالی معادن به صورت استانی در استان‌ها و به ریاست استاندار برگزار شود و این طرح بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی برای تایید از سوی شورای نگهبان ارسال شده است.

اسدی بیان کرد: در گذشته آلایندگی مس خاتون آباد می‌توانست با یک مدیریت صحیح و با طرح‌هایی که ذکر شد برطرف شود، اما این کار صورت نگرفت و خوشبختانه تاکنون برنامه‌هایی برای به حداقل رسیدن آلودگی انجام شده است و فعالیت در رفع این آلایندگی ادامه دارد.

وی با اشاره به کمبود آب شهرستان شهربابک با توجه به کشاورزی‌های بی رویه گفت: در برنامه ششم توسعه مسئله مدیریت آب به عنوان یک برنامه جدی در نظر گرفته شده است که نمایندگان با تصویب طرح‌هایی جهت مدیریت کردن آب به طور جدی ورود کردند.

اسدی با بیان اینکه «شهر بابک چند سال آینده با کمبود مواجه می‌شود» خاطرنشان کرد: در صورت راه اندازی فاضلاب شهرستان بسیاری از معادن که در حال فعال شدن هستند از این آب استفاده خواهند کرد و در بخش کشاورزی باید محصولاتی را در این منطقه و با کمک کارشناسان تولید کنیم که از نظر اقتصادی و آب توجیه داشته باشند.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راه هایی که باعث صرفه جویی مصرف آب در بخش کشاورزی می‌شود را با جدیت دنبال می‌کنیم و در برنامه ششم توسعه کمک‌های مالی در جهت مدیریت کردن منابع آب در شهرها به طوری جدی دیده شده است و امیدواریم تا سال آینده تغییرات کارآمدی را در حوزه آب داشته باشیم.

وی با بیان اینکه «متاسفانه بخش های گردشگری شهربابک با قدمت بالای خود شناخته شده نیست» گفت: دو سال است که میمند ثبت یونسکو شده است، بنابراین بایستی در جهان شناخته شده باشد اما این اتفاق نیفتاده و تغییراتی ایجاد نشده است.

اسدی خاطرنشان کرد: متاسفانه کار فرهنگی و تبلیغاتی بر روی فیروزه شهر بابک نشده و در حال فراموش شدن است.

وی با اشاره به اینکه «برای شرکت مس مقرون به صرفه نیست تا فیروزه را استخراج کند» گفت: با همکاری شرکت مس گروهی مامور شده‌اند تا فیروزه را استخراج و جداسازی کنند و در جایی نگهداری و به تعاونی شهرستان واگذار کنند.

همچنین، اسدی ادامه داد: با توجه به بدهی ۶۵۰ میلیارد تومانی شرکت مس به دولت مقرر شده که با احداث کارخانه اسید در شهربابک کرمان ، بدهی دولت را با سود حاصل از آن پرداخت کند.

وی تاکید کرد: ظرفیت اشتغالزایی در صنعت سنگ فیروزه نزدیک به ۱۵۰۰ نفر است و در همین رابطه جلساتی با بانک‌ها تشکیل شده تا بتوان بازار فروش را به خارج از مرزها هدایت کنیم.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی  , انرژی

قطعه‌ سازان کشور به‌عنوان بنگاه‌ های خصوصی فعال در این حوزه، طی دو تحریم بین‌ المللی، با وجود تمام مشکلاتی که بر سر راه تامین مواد اولیه و به موازات آن مبادلات پولی وجود داشت، تا به امروز خطوط تولیدی...
بحث عرضه املاک در بورس‌ کالا مجددا بر سر زبان‌ ها افتاده است؛ تا جایی که آخرین‌ بار شهردار تهران از عرضه املاک شهرداری در این بازار خبر داد. این در حالی بود که روزهای گذشته نیز برخی از مسوولان...

مطالب مرتبط با برچسب

با کاهش دمای هوا و پایداری‌های جوی، از کیفیت هوای تهران کاسته شده و هوا برای گروههای حساس جامعه آلوده استبه نقل ازخبرگزاری مهر، کیفیت هوای پایتخت همزمان با پایداری‌های جوی کاهش یافته و هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های...
افراد جوان مبتلا به آسم با کوتاه شدگی تلومرها که با افزایش سن رخ می دهد، روبرو هستند. به نقل از مهر، محققان دانشگاه کالیفرنیا هشدار دادند میزان بالای آلودگی هوا مرتبط با ترافیک منجر به نوع ویژه آسیب به DNA...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها