پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, صنعت و معدن  »   احداث 4 شرکت فولادسازی در تنها بندر اقیانوسی ایران
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۸

احداث ۴ شرکت فولادسازی در تنها بندر اقیانوسی ایران

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از اخداث ۴ شرکت فولادسازی در تنها بندر اقیانوسی ایران خبر داد و گفت: با راه اندازی  و افتتاح این ۴ شرکت سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد تهیه می شود.

‌عبدالرحیم کردی اظهار کرد: بر پایه هدف گذاری تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد در چابهار، رایزنی‌هایی برای ساخت چهار شرکت فولاد در بندر آزاد چابهار انجام شده است.

وی افزود: شرکت فولاد مکران به عنوان یکی از شرکت‌های چهار گانه فولادسازی در چابهار پس از افتتاح ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون تن فولاد را دارد.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، عملیات ساخت کارخانه فولاد مکران در سال ۹۴ آغاز شده وپیش بینی می‌شود فاز اول آن تا ۱۴ماه دیگر به بهره برداری برسد.

او با اشاره به تمایل فولاد سازهای بزرگ دنیا برای ساخت مجتمع‌های فولادی در چابهار خاطرنشان کرد: شرکت فولاد پسکو کشور کره جنوبی (سومین فولاد سازی بزرگ دنیا) در پسابرجام اقدام به ثبت شعبه و تضمین سرمایه گذاری در منطقه آزاد کرده است و پس تایید مجوزهای زیست محیطی ساخت مجتمع فولادی خود را که ظرفیت آن پس از دریافت مجوزهای زیست محیطی اعلام می‌شود، آغاز می‌کند.

کردی هم چنین با اشاره به مزیت ساحلی بودن چابهار تصریح کرد: صنایع فولاد به سبب اینکه آب بسیار زیادی مصرف می‌کنند، باید در جایی مناسب ساخته شوند.

او در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثرفولادسازی های کشور در مرکز قرار دارند و مشکل تامین آب برای آن‌ها تبدیل به یک معضل بزرگ شده است‌، بنابراین ساحلی بودن یکی از مزیت‌های خوب بندر چابهار به شمار می‌رو‌د.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , صنعت و معدن

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها