دوشنبه, ۰۸ آذر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   اختلاف اصلاح طلبان در خصوص لیست شورای شهر تهران
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۶

اختلاف اصلاح طلبان در خصوص لیست شورای شهر تهران

اصلاح طلبان امروز پیرامون لیست شورای شهر تهران به اختلاف شدیدی برخورد کرده اند؛ اختلافاتی که ذهن ها را ناخودآگاه به حدود ۱۴ سال پیش می کشاند.

به نقل از مهر، گروه سیاست – حسام رضایی: اصلاح طلبان، سابقه درخشانی در پارلمانتاریسم شهری ندارند. این را اختلافات افسارگسیخته میان شورای شهر اول و شهرداران زنجیره ای تهران در فاصله سال های ۷۷ تا ۸۲ می گوید؛ اختلافاتی که نهایتا منجر به انحلال این نهاد مدنی شد.

یک لیست و هزار جنجال

شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان که قرار بود پس از انتخابات مجلس دهم منحل شود، امروز به نهادی تعیین کننده برای این جریان بدل شده است. اصلاح طلبان از مدت ها پیش، ماموریت انعقاد لیست شورای شهر تهران را به عبدالواحد موسوی لاری سپردند. اما ماحصل کار موسوی لاری و همکارانش برای اصلاح طلبان، خوب از آب درنیامد! اختلاف، ترجیع بند سمفونی اصلاح طلبان شده بود.

وقتی نفر ششم، فینالیست می شود!

یکی از ابهامات پیش آمده پیرامون لیست شورای شهر اصلاح طلبان، انصراف محسن مهرعلیزاده بود.مهرعلیزاده با وجود کسب بالاترین رای در شورای عالی اصلاح طلبان و قرارگرفتن به عنوان سرلیست اصلاح طلبان، عطای حضور در لیست نهایی را به لقایش بخشید؛ این در حالی است که محسن هاشمی با کسب «رتبه ششم» و بدون امضا کردن میثاق نامه اصلاح طلبی، در لیست نهایی اصلاح طلبان جای گرفت.

 شکایت پشت شکایت/لیست از قبل بسته شده بود!

اصلاح طلبان تا توانستند با نقدهای توفنده، از خجالت لیست شورای عالی درآمدند. یاشار سلطانی از فعالین رسانه ای اصلاح طلب، گزینش پدرخواندگان اصلاح طلبی و توقع از مردم برای تبعیت ۱۰۰ درصدی را به باد انتقاد گرفت.

محسن هاشمی هم ضمن انتقاد از روند بستن لیست شورای شهر اصلاح طلبان گفت:«موضوعاتی مثل لیست شوراها با شیوه دستوری حل نمی شود.»

احمد مسجد جامعی از اعضای اصلاح طلب فعلی شورای شهر تهران نیز در توییتر خود با بیان اینکه نقدهایی به لیست اصلاح طلبان وارد است گفت: «در بستن لیست شورای شهر اصلاح طلبان مطلقا دخالتی نداشته ام». 

لیست های جدا، جدا

از مدت ها پیش مشخص بود که جریان اصلاح طلبی بر سر لیست واحد برای انتخابات شورای شهر تهران به تفاهم نخواهد رسید و چندلیستی گریبان آن ها را خواهد گرفت. همین هم شد؛ علاوه بر شورای عالی اصلاح طلبان، شورای هماهنگی این جریان نیز به ارائه لیست مجزا مبادرت کرد. لیستی که بیشتر اعضای آن ناشناخته هستند.

مردم ذهنیت خوبی از شورای شهر تحت تکفل اصلاح طلبان ندارند؛ یقینا اختلافات موجود در اردوگاه اصلاحات، این ذهنیت تیره را سیاه تر خواهد کرد. ذهنیتی که با هزار پیام تصویری و مکتوب هم، روشن نخواهد شد. تنها چند روز باید صبر کرد و دید چه می شود!

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

  متن کامل گفت و گوی خبر آنلاین با یحیی آل اسحاق را که خانم زهره ترسایی، انجام داده است، با هم می خوانیم. زهره ترسایی: اظهار نظر مقامات سیاسی در جناح های مختلف طی روزهای اخیر نشان از وجود برخی نگرانی ها...
رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان محمدرضا عارف با ارائه توضیحاتی درباره لیست امید  و لیست‌های جعلی شورای شهر تهران گفت: لازم می‌دانم از اعتماد مردم به لیست امید در اسفند 94 تشکر کنم، مردم تهران سنگ تمام گذاشتند. وی خاطر نشان کرد:...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها