دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   ادامه اجرای بیمه سلامت از طریق آزمون «وسع»
۳۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۲۰

ادامه اجرای بیمه سلامت از طریق آزمون «وسع»

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از افزایش ۱۰ درصدی سرانه پزشکان روستایی در سال جاری خبر داد و گفت: ادامه اجرای بیمه سلامت را از طریق آزمون «وسع» یکی از برنامه های جدید سازمان است.

آناهیتا کشاورزی درباره برنامه‌های پیشگیرانه و اجرای غربالگری بیماری‌های شایع توسط سازمان بیمه سلامت در سال جاری اظهار کرد: امسال غربالگری در تعهدات سازمان بیمه سلامت نیست و جزو برنامه‌های وزارت بهداشت است.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه همه پزشکانی که در سطح روستاها در قالب نظام ارجاع سرویس‌دهی می کنند از طریق مراکز بهداشتی – درمانی با سازمان بیمه سلامت قرارداد دارند، گفت: همانند سایر گروه‌ها، پزشکان نظام ارجاع در سطح مازندران و فارس هم مطالباتی از ما دارند که هنوز موفق به پرداخت آن نشده‌ایم اما امیدواریم بزودی بتوانیم مطالبات را تسویه کنیم.

کشاورزی در ادامه بر ضرورت کنترل منابع و مصارف تاکید و اظهارکرد: از جمله استراتژی‌ها و اولویت‌های اساسی ما در سازمان بیمه سلامت کنترل هزینه‌ها و مدیریت منابع مالی است البته قصد ما از کاهش هزینه‌ها، تحمیل فشار به بیمه‌شدگان نیست بلکه هدف نهایی ما بهبود ارائه خدمات در حین جلوگیری از هدررفت منابع است.

وی همچنین یکی از برنامه‌های جدید این سازمان را در سال جاری، ادامه اجرای بیمه سلامت همگانی از طریق آزمون «وسع» دانست و گفت: امسال چند تکلیف از سوی دولت داریم که ادامه بیمه سلامت همگانی از جمله آن‌هاست و قرار شده است با همکاری وزارت رفاه دریافت حق بیمه از طریق آزمون وسع را داشته باشیم.

اجرای صحیح آزمون وسع منابع بیمه ها را مدیریت می کند.

آزمون وسع بررسی رسمی وضع مالی یک فرد است به منظور تعیین نیاز آن به دریافت کمکهای دولتی. پیشینهٔ این آزمون به دوران رکود بزرگ بازمی‌گردد. زمانیکه شمار زیادی از کارگرها در دوره‌های دراز بیکار بودند و به موجب طرح بیمهٔ ملی از کمک بیکاری استفاده می‌کردند. میزان هر کمک پس از سال ۱۹۳۱ میلادی بیشتر به وجود منابع دیگر در اختیار سایر اعضای خانواده بستگی داشت و پرسشنامه‌های مربوط به این موضوع را آزمون وسع می‌گفتند.

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب