چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   ادعاهای ضد ایرانی و واهی در نشست ریاض
۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۰

ادعاهای ضد ایرانی و واهی در نشست ریاض

کنفرانس عربی آمریکایی در بیانیه پایانی خود بر لزوم همکاری کشورها علیه تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

به نقل از روسیا الیوم، نشست عربی اسلامی آمریکایی که در ریاض پایتخت عربستان برگزار شده بود در بیانیه پایانی خود بر اهمیت شراکت نزدیک بین کشورها علیه تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

در این بیانیه از تامین ۳۴ هزار نیروی ذخیره برای حمایت از آنچه «مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه» نامیده شده استقبال شده است.

این بیانیه همچنین طی ادعایی واهی، «مواضع خصمانه ایران و ادامه دخالت های آن در امور داخلی دیگر کشورها» را محکوم و پایبندی به مقابله با آن را خواستار شده است.

در ادامه ادعاهای ضد ایرانی و واهی در این بیانیه آمده است: ما مخالف سیاست ها و اقدامات نظام ایرانی به دلیل ادامه حمایتش از تروریسم و تندروی هستیم.

در این بیانیه پایانی بر هماهنگی مواضع و دیدگاه ها بین جهان عربی و اسلامی و آمریکا در بالاترین سطح آن تاکید شده است.

بنا بر بیانیه پایانی کنفرانس مذکور، سران این نشست از تاسیس مرکز جهانی در ریاض برای مقابله با آنچه تفکر افراط گرایانه می دانند، استقبال کردند.

گفتنی است که نشست عربی-اسلامی-آمریکایی شامگاه یکشنبه با حضور مقامات ۵۰ کشور و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ریاض پایتخت عربستان به کار خود پایان داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

یک منبع خارجی از سقوط جنگنده اف ۱۶ آمریکا دقایقی بعد از پرواز خبر داد. به نقل از اکسپرس، یک فروند جنگنده اف ۱۶ متعلق به گارد ملی ایالت تگزاس حین بلند شدن از باند پرواز فرودگاه «الینگتون» شهر «هیوستون» دچار...
به نقل از روزنامه «نیویورک تایمز»، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در گزارشی که برای شورای امنیت سازمان ملل تهیه کرده و هنوز برای عموم منتشر نشده است، لحن ملایمتری را در مقایسه با «بان کی مون» دبیر کل سابق...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها