جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   ادعاهای ضد ایرانی و واهی در نشست ریاض
۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۰

ادعاهای ضد ایرانی و واهی در نشست ریاض

کنفرانس عربی آمریکایی در بیانیه پایانی خود بر لزوم همکاری کشورها علیه تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

به نقل از روسیا الیوم، نشست عربی اسلامی آمریکایی که در ریاض پایتخت عربستان برگزار شده بود در بیانیه پایانی خود بر اهمیت شراکت نزدیک بین کشورها علیه تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

در این بیانیه از تامین ۳۴ هزار نیروی ذخیره برای حمایت از آنچه «مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه» نامیده شده استقبال شده است.

این بیانیه همچنین طی ادعایی واهی، «مواضع خصمانه ایران و ادامه دخالت های آن در امور داخلی دیگر کشورها» را محکوم و پایبندی به مقابله با آن را خواستار شده است.

در ادامه ادعاهای ضد ایرانی و واهی در این بیانیه آمده است: ما مخالف سیاست ها و اقدامات نظام ایرانی به دلیل ادامه حمایتش از تروریسم و تندروی هستیم.

در این بیانیه پایانی بر هماهنگی مواضع و دیدگاه ها بین جهان عربی و اسلامی و آمریکا در بالاترین سطح آن تاکید شده است.

بنا بر بیانیه پایانی کنفرانس مذکور، سران این نشست از تاسیس مرکز جهانی در ریاض برای مقابله با آنچه تفکر افراط گرایانه می دانند، استقبال کردند.

گفتنی است که نشست عربی-اسلامی-آمریکایی شامگاه یکشنبه با حضور مقامات ۵۰ کشور و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در ریاض پایتخت عربستان به کار خود پایان داد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب

یک منبع خارجی از سقوط جنگنده اف ۱۶ آمریکا دقایقی بعد از پرواز خبر داد. به نقل از اکسپرس، یک فروند جنگنده اف ۱۶ متعلق به گارد ملی ایالت تگزاس حین بلند شدن از باند پرواز فرودگاه «الینگتون» شهر «هیوستون» دچار...
به نقل از روزنامه «نیویورک تایمز»، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در گزارشی که برای شورای امنیت سازمان ملل تهیه کرده و هنوز برای عموم منتشر نشده است، لحن ملایمتری را در مقایسه با «بان کی مون» دبیر کل سابق...