سه شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   ارسال لایحه ارتقای معیشت مرزنشینان به دولت
۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۸:۵۶

ارسال لایحه ارتقای معیشت مرزنشینان به دولت

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور عنوان کرد وضعیت مرزهای کردستان با گذشته بسیار متفاوت شده و ارسال لایحه ارتقای معیشت مرزنشینان نیز با هدف بهتر شدن شرایط زندگی مردم کردستان به دولت ارسال شده است.

به نقل از ایسنا، ذوالفقاری در جلسه شورای توسعه استان کردستان گفت: فروش سوخت توسط مرزنشینان در کردستان انجام شده است، اگرچه در این مورد وقفه‌ای ایجاد شد بعد از پیگیری‌های لازم اکنون مانعی بر سر راه فروش سوخت توسط مرزنشینان وجود ندارد.

ذوالفقاری افزود: اعتبارات مرزی در سال گذشته تخصیص پیدا نکرد اما امسال این امر مورد توجه عمده قرار گرفته و آن را در سبد استان کردستان برای جبران عقب‌ماندگی‌ها لحاظ می‌شود که رقم آن در سال جاری ۱۳ میلیارد تومان است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور همچنین گفت: وضعیت مرزهای کردستان با گذشته بسیار متفاوت شده و اقدامات بسیار تاثیرگذار و خوبی در کنترل مرزها و ترددهای غیرمجاز انجام شده است.

ذوالفقاری افزود: معتقدم امنیت در مرزها تنها با اقدامات سخت‌افزاری تأمین نمی‌شود بلکه مجموعه‌ای از اقدامات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در ایجاد امنیت پایدار اثرگذار است.

وی در ادامه اظهار کرد: بازارچه مرزی سیرانبند از طرف ما به عنوان مرز رسمی اعلام شده اما دولت مرکزی عراق در این رابطه نقطه نظراتی دارد و هنوز از جانب آنها پذیرفته نشده است و تلاش می‌کنیم از کانال‌های دیپلماتیک این مسأله را حل کنیم.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از ایسنا،انجمن علمی مهندسی عمران و محیط‌زیست دانشگاه تربیت مدرس با همکاری انجمن علمی عمران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی عمران ایران و انجمن‌های علمی عمران برتر کشور، وبینار «طبقه‌بندی و قواعد کلی...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: 800 کیلومتر راه روستایی در این استان در حال احداث است که با برگزاری مناقصه های جدید به یک هزار و 100 کیلومتر می رسد. رامین محمودی اظهار کرد: برگزاری مناقصه 300 کیلومتر...
پیمان باباپیری در مورد نامه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر وقوع آتش سوزی در مراتع روستای چومان از توابع شهرستان بانه استان کردستان توسط هنگ مرزی اظهار کرد: در اوایل هفته جاری در روستای چومان بانه که نقطه...