چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل, فرهنگی  »   ارسال 83 تخته فرش از کرمان به عتبات عالیات
۱ بهمن ۱۳۹۷ , ساعت ۸:۵۱

ارسال ۸۳ تخته فرش از کرمان به عتبات عالیات

مدیر پروژه فرش ستاد عتبات عالیات استان کرمان گفت: ۸۳ تخته فرش گره دار کمانه بالای بافت راور با طرح لچک ترنج در دو رنگ سبز و سورمه ای از گمرک کرمان به نجف اشرف ارسال شد.

مهدی تویسرکانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، افزود: هر یک از این فرش ها در ابعاد ۳ متر و ۲۴ سانتیمتر در ۴ متر و ۲۶ سانتمیتر بافته شده که در مجموع هزار و ۱۴۵ مترمربع فرش را شامل می شود که به سفارش عتبات عالیات نجف اشرف در کارگاه های قالی بافی استان کرمان بافته شده است.

وی ادامه داد: ۱۴ کارگاه قالی بافی در شهرستان های کرمان، رفسنجان، شهربابک، رابر، گلباف، کوهبنان و راور مربوط به ستاد عتبات عالیات در استان وجود دارد که تمامی مراحل تولید این فرش ها از رنگ آمیزی گیاهی، پیرایش، روگیری و… در این کارگاه ها انجام می شود.

تویسرکانی بیان کرد: از سال ۹۳ تاکنون که پروژه بافت فرش برای عتبات عالیات در استان آغاز شده تاکنون به ازای هر پنج مترمربع یک فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد شده و تاکنون دو هزار و ۶۵۸ مترمربع فرش به ارزش با هزینه بیش از ۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان تولید شده است.

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , فرهنگی

کمیسیون فراخوان‌های صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی:حجم سرمایه‌گذاری جذب شده برای احیای این ۶ بنا حدود ۷۷ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال است که برای بیش از ۱۰۰ نفر هم...
سهراب بناوند گفت،  این واگذاری از طریق مزایده و سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) انجام می‌شود و تمامی برآورد هزینه‌ها در این سایت اعلام‌شده است. وی با اشاره به اینکه واگذاری این بنا باهدف مشارکت بخش خصوصی در راستای مرمت، احیا و...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها