سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, خودرو  »   استانداردسازی خودروهای داخلی تا دی ماه سال 97
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۱۲

استانداردسازی خودروهای داخلی تا دی ماه سال ۹۷

معاون سازمان ملی استاندارد از مهلت شرکت‌های تولیدکننده خودرو برای استانداردسازی خودروهای داخلی تا دی ماه سال ۹۷ خبر داد و گفت: خودروهایی که تا این زمان مقرر استاندارد نشوند از تولید متوقف می شوند.

وحید مرندی‌مقدم امروز (سه‌شنبه) در دومین نشست دور چهارم گردهمایی منطقه‌ای با حضور رؤسا و نمایندگان استاندارد استان‌های غرب کشور در همدان به استانداردسازی خودروهای تولید داخل اشاره کرد و گفت: موارد استاندارد خودروهای تولید داخلی نیز از ۵۸ مورد به ۸۱ فاکتور استاندارد رسید که زمانی را برای شرکت‌های تولیدکننده درنظر گرفته‌ایم تا بتوانند در این مدت کیفیت خودروهای تولیدی خود را براساس زمان‌بندی مقرر به حد استانداردهای تعیین شده برسانند.

مرندی‌مقدم افزود: در همین راستا مقرر شده شرکت‌های تولیدکننده خودرو تا دی ماه سال ۱۳۹۷ کیفیت خودروهای تولیدی خود را به سطح استانداردهای تعیین شده ملی برسانند که در این میان ممکن است تعدادی از مدل‌های خودروی تولیدی نتوانند به این سطح برسند و شرکت‌ها بنا بر سود و صرفه اقتصادی خود مجبور به توقف تولید آنها شوند.

وی تصریح کرد: استانداردهای افزوده شده در بخش تولید خودرو را بیشتر شامل موارد استاندارد ایمنی و هشدار برای عابران پیاده بوده است که تفاوت‌های عمده‌ای با سطح استانداردهای قبل خواهد داشت.

معاون سازمان ملی استاندارد با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری درباره لزوم تحت پوشش قرار گرفتن همه کالاهای تولیدی داخل اظهار کرد: در مجلس طرحی با عنوان اظهاریه انطباق استاندارد به تصویب رسیده که در راستای اجرایی شدن آن، تمام ارگان‌های صادرکننده مجوزهای لازم به تولیدکنندگان بخش‌های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی، خدمت و بازرگانی کشور با ابلاغ بخش‌نامه‌ای از سوی معاون اول رئیس جمهور موظف به اقدام بر اساس آن خواهند شد.

مرندی‌مقدم ادامه داد: طبق این مصوبه همه تولیدکنندگان موظف به تکمیل فرم اظهاریه انطباق می‌شوند و براساس این DOC مسئولیت استاندارد کالا برعهده تولیدکنندگان است و ایشان موظف به رعایت مقررات و مراقبت‌های لازم برای استاندارد بودن کالای خود هستند.

وی اظهاریه انطباق را به عنوان تحولی در کشور معرفی کرد و گفت: این نحوه عملکرد می‌تواند حرکتی مثبت در جهت استانداردسازی کشور و رسیدن به سطح استانداردهای جهانی در کشور باشد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , خودرو

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب