شنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   استعفای مسجد جامعی از شورای شهر تهران / چه کسی بر صندلی سبز وی می‌نشیند؟
27 دی 1395 , ساعت 11:16

استعفای مسجد جامعی از شورای شهر تهران / چه کسی بر صندلی سبز وی می‌نشیند؟

صبح امروز دوشنبه (۲۷ دی ماه) احمد مسجدجامعی در کانال تلگرامی خود با انتشار نامه استعفای خود، خبر کناره‌گیری‌اش از شورای شهر تهران را رسماً اعلام کرد.

وی در این استعفانامه که خطاب به مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران نوشته شده، آورده است: «با توجه به پیشنهاد رییس جمهور برای انجام وظیفه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی، استعفای خود از عضویت شورای اسلامی شهر تهران به استناد بند ۲ ماده ۲۸ قانون شوراها اعلام می‌کنم.»

این عضو شورای شهر تهران در ادامه نوشت: «بر خود فرض می‌دانم از تمامی همکاران عزیزم به واسطه محبت و همراهی‌شان در دوره سوم و چهارم قدردانی کرده و اعتلای روزافزون این نهاد مردم سالار را از خداوند منان مسالت می‌دانم.»

این در حالی است که در دوره چهارم شوراها و پیش از مسجدجامعی سه نفر به عنوان عضو علی البدل وارد شورای شهر تهران شده بودند که با استعفای مسجد جامعی از شورای شهر تهران  ، چهارمین عضو علی البدل که «افشین حبیب زاده کلی» است به نمایندگی مردم در شورای شهر تهران خواهد رسید.

مسجد جامعی در آخرین دوره از انتخابات شوراهای شهر، از مردم تهران بیش از ۲۸۰ هزار رای گرفته و نفر سوم تهران در انتخابات شورای شهر تهران بود و جایگزین وی، حبیب زاده کلی که اصلاح طلب است بیش از ۱۰۸ هزار رای از تهرانی‌ها گرفته بود.

نخستین افرادی که در همان روزهای نخست شورای شهر چهارم تهران از قطار شورا پیاده شدند، مهدی حجت و محمد مهدی مفتح بودند که نفر نخست راهی معاونت سازمان میراث فرهنگی شد و مفتح نیز با توجه به پذیرفته شدن در انتخابات میان دوره‌ای مجلس وارد خانه ملت شد. مسعود سلطانی فر به عنوان نخستین نفر علی‌البدل در حال حاضر وزیر ورزش و جوانان است و در آن ایام به به دلیل حضور در دولت وارد شورا نشد تا ولی الله شجاع پوریان و علی صابری اصلاح طلب به عنوان عضو علی البدل فرصت حضور در شورای شهر را پیدا کنند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها