سه شنبه, ۰۱ تیر ۱۴۰۰
»   سیاسی  »   استعفای مسجد جامعی از شورای شهر تهران / چه کسی بر صندلی سبز وی می‌نشیند؟
۲۷ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۱۶

استعفای مسجد جامعی از شورای شهر تهران / چه کسی بر صندلی سبز وی می‌نشیند؟

صبح امروز دوشنبه (۲۷ دی ماه) احمد مسجدجامعی در کانال تلگرامی خود با انتشار نامه استعفای خود، خبر کناره‌گیری‌اش از شورای شهر تهران را رسماً اعلام کرد.

وی در این استعفانامه که خطاب به مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران نوشته شده، آورده است: «با توجه به پیشنهاد رییس جمهور برای انجام وظیفه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی، استعفای خود از عضویت شورای اسلامی شهر تهران به استناد بند ۲ ماده ۲۸ قانون شوراها اعلام می‌کنم.»

این عضو شورای شهر تهران در ادامه نوشت: «بر خود فرض می‌دانم از تمامی همکاران عزیزم به واسطه محبت و همراهی‌شان در دوره سوم و چهارم قدردانی کرده و اعتلای روزافزون این نهاد مردم سالار را از خداوند منان مسالت می‌دانم.»

این در حالی است که در دوره چهارم شوراها و پیش از مسجدجامعی سه نفر به عنوان عضو علی البدل وارد شورای شهر تهران شده بودند که با استعفای مسجد جامعی از شورای شهر تهران  ، چهارمین عضو علی البدل که «افشین حبیب زاده کلی» است به نمایندگی مردم در شورای شهر تهران خواهد رسید.

مسجد جامعی در آخرین دوره از انتخابات شوراهای شهر، از مردم تهران بیش از ۲۸۰ هزار رای گرفته و نفر سوم تهران در انتخابات شورای شهر تهران بود و جایگزین وی، حبیب زاده کلی که اصلاح طلب است بیش از ۱۰۸ هزار رای از تهرانی‌ها گرفته بود.

نخستین افرادی که در همان روزهای نخست شورای شهر چهارم تهران از قطار شورا پیاده شدند، مهدی حجت و محمد مهدی مفتح بودند که نفر نخست راهی معاونت سازمان میراث فرهنگی شد و مفتح نیز با توجه به پذیرفته شدن در انتخابات میان دوره‌ای مجلس وارد خانه ملت شد. مسعود سلطانی فر به عنوان نخستین نفر علی‌البدل در حال حاضر وزیر ورزش و جوانان است و در آن ایام به به دلیل حضور در دولت وارد شورا نشد تا ولی الله شجاع پوریان و علی صابری اصلاح طلب به عنوان عضو علی البدل فرصت حضور در شورای شهر را پیدا کنند.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین،مزایده، اصلی‌ترین روش برای فروش اموال پیش از راه‌اندازی بازار املاک و مستغلات بود. اما با ایجاد بازاری جدید، روش حراج جایگزین روش سنتی برای دارندگان املاک شد. از سوی دیگر ساختار بورس کالا ...
به نقل از اقتصاد آنلاین،امید علی پارسا در ابلاغیه به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور اعلام کرد، در اجرای مفاد ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی موضوع تبصره ۳ ماده ۱۶۹ اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم به پیوست تصویب...

مطالب مرتبط با برچسب