شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   بین الملل, سیاسی  »   استعفای مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در پی رسوایی
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۷

استعفای مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در پی رسوایی

به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس، ژنرال مایکل فلن، مشاور امنیت ملی ترامپ متهم است که پیش از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا با سفیر روسیه درباره لغو تحریم‌های آمریکا گفت‌وگو کرده است. گفته می‌شود که او مقام‌های آمریکایی را درباره محتویات مذاکرات گمراه کرده است.

پیش از این، وزارت دادگستری آمریکا به کاخ سفید درباره ارتباطات مایکل فلن با روس‌ها هشدار داده بود. به گفته آنها، ممکن بود که فلن هدف اخاذی روس‌ها قرار بگیرد.

طبق قوانین، شهروندان عادی اجازه ندارند وارد مسائل سیاست خارجی شوند. مایکل فلن یک ژنرال بازنشسته ارتش آمریکاست و سابقا مدیر آژانس اطلاعات دفاعی بوده است. او که از حامیان ترامپ است، به شدت از ارتقای روابط آمریکا با روسیه دفاع می‌کند.

مایکل فلن در نامه استعفای خود نوشت که “سهوا اطلاعات ناقصی درباره تماس‌هایم با سفیر روسیه در اختیار معاون رئیس‌جمهوری منتخب و سایرین قرار دادم.” او در ادامه تاکید کرد که “صادقانه” از رئیس‌جمهوری آمریکا و معاون او عذرخواهی کرده و آنها هم پذیرفته‌اند.

طبق بیانیه کاخ سفید، ژنرال “جوزف کیث کلاگ”از کارمندان سابق شورای امنیت ملی آمریکا به عنوان جانشین موقت مشاور امنیت ملی آمریکا تعیین شده است.

مشاور امنیت ملی مستعفی آمریکا در نامه خود تاکید کرد که در راستای انجام وظیفه تماس‌هایی با همتایان خارجی، وزرا و سفیران داشته است تا روند انتقالی دولت به آرامی انجام شود. او گفت که اینگونه تماس‌ها “اقدامی استاندارد” در هرگونه انتقال دولت است. مایکل فلن نوشت که به دلیل آنکه سرعت این تحولات بالا بوده، “سهوا” اطلاعات ناقصی در اختیار ترامپ و مایک پنس، معاون او قرار داده است.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر کشور جمهوری چک شنبه گفت، ۱۸ دیپلمات روس به ظن ارتباط با سرویس‌های ویژه روسیه از این کشور اخراج خواهند شد. نخست‌وزیر جمهوری چک هم گفته است که علت این اقدام ظن دست داشتن افسران...
به نقل از ایرنا، رئیس جمهور لبنان طی سخنانی با اشاره به ضرورت استفاده از کارشناسان علوم دریایی در پرونده ترسیم مرزهایی دریایی میان لبنان و سرزمین های اشغالی، تأکید کرده که هر بحثی در مسئله مرزهای دریایی اعم از...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها