جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   بین الملل, سیاسی  »   استعفای مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در پی رسوایی
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۱۷

استعفای مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ در پی رسوایی

به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس، ژنرال مایکل فلن، مشاور امنیت ملی ترامپ متهم است که پیش از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا با سفیر روسیه درباره لغو تحریم‌های آمریکا گفت‌وگو کرده است. گفته می‌شود که او مقام‌های آمریکایی را درباره محتویات مذاکرات گمراه کرده است.

پیش از این، وزارت دادگستری آمریکا به کاخ سفید درباره ارتباطات مایکل فلن با روس‌ها هشدار داده بود. به گفته آنها، ممکن بود که فلن هدف اخاذی روس‌ها قرار بگیرد.

طبق قوانین، شهروندان عادی اجازه ندارند وارد مسائل سیاست خارجی شوند. مایکل فلن یک ژنرال بازنشسته ارتش آمریکاست و سابقا مدیر آژانس اطلاعات دفاعی بوده است. او که از حامیان ترامپ است، به شدت از ارتقای روابط آمریکا با روسیه دفاع می‌کند.

مایکل فلن در نامه استعفای خود نوشت که “سهوا اطلاعات ناقصی درباره تماس‌هایم با سفیر روسیه در اختیار معاون رئیس‌جمهوری منتخب و سایرین قرار دادم.” او در ادامه تاکید کرد که “صادقانه” از رئیس‌جمهوری آمریکا و معاون او عذرخواهی کرده و آنها هم پذیرفته‌اند.

طبق بیانیه کاخ سفید، ژنرال “جوزف کیث کلاگ”از کارمندان سابق شورای امنیت ملی آمریکا به عنوان جانشین موقت مشاور امنیت ملی آمریکا تعیین شده است.

مشاور امنیت ملی مستعفی آمریکا در نامه خود تاکید کرد که در راستای انجام وظیفه تماس‌هایی با همتایان خارجی، وزرا و سفیران داشته است تا روند انتقالی دولت به آرامی انجام شود. او گفت که اینگونه تماس‌ها “اقدامی استاندارد” در هرگونه انتقال دولت است. مایکل فلن نوشت که به دلیل آنکه سرعت این تحولات بالا بوده، “سهوا” اطلاعات ناقصی در اختیار ترامپ و مایک پنس، معاون او قرار داده است.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل  , سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب