سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
»   سیاسی  »   استقبال گسترده هموطنان ایرانی در انگلستان از انتخابات
31 اردیبهشت 1396 , ساعت 8:51

استقبال گسترده هموطنان ایرانی در انگلستان از انتخابات

سفیر ایران در انگلیس گفت: مردم ایران در انتخابات اخیر با حمایت از سیاست “تعامل سازنده” روحانی، بر حمایت از تداوم اجرای برجام به شرطی که دیگر اعضا به تعهدات خود عمل کنند، تاکید کردند.

حمید بعیدی نژاد ضمن تبریک به مناسبت انتخاب روحانی به عنوان رییس‌جمهور ایران، با اشاره به استقبال گسترده هم‌وطنان ایرانی در انگلستان به ایسنا گفت: این دوره از انتخابات در تمامی یازده شعبه انگلستان به ویژه در شعبات شهر لندن مثل مشارکت حماسه‌ساز ملت ایران، بسیار با شکوه برگزار شد و بر اساس اطلاعات ما، شهادت همکاران و برخی از هم‌وطنان ایرانی که بیش از بیست سال در انگلیس زندگی می‌کنند، سطح حضور مردم بی‌سابقه بوده و رکورد تمامی حضورهای قبلی را شکسته است. ما از تمامی هم‌وطنان عزیزمان که چنین صحنه‌های باشکوهی را در لندن و دیگر شهرهای انگلستان به نمایش گذاردند تقدیر و تشکر ویژه داریم.

سفیر کشورمان در لندن گفت: مشارکت آن‌قدر وسیع بود که ما مجبور شدیم سه بار انتخابات را تمدید کنیم تا هم‌وطنان بتوانند بی‌وقفه تا ساعت ۹ شب رأی خود را به صندوق‌ها بریزند.

بعیدی‌نژاد ادامه داد: این امر در حالی روی داد که این گروه‌ها به ویژه منافقین در این رویای خام بودند که نتیجه انتخابات به سمتی پیش رود که فضای جدیدی برای فعالیت این‌گونه گروه‌ها و جریانات معاند فراهم شود که کاملا ناامید شدند.

کشورهای منطقه حتما پیام قوی ملت ایران را درک خواهند کرد

این دیپلمات کشورمان در پاسخ به این سوال که این حضور چقدر می‌تواند در قدرت دیپلماسی و چانه‌زنی ایران در عرصه بین‌الملل موثر باشد؟ گفت: قدرت ایران متکی بر مردم است و مردم نیز اراده و نظرات خود را از طریق عالی‌ترین مظهر مشارکت در دمکراسی یعنی انتخابات ابراز می‌کنند. از این منظر حضور و مشارکت مردم به تقویت هرچه بیش‌تر قدرت ملی و اقتدار بین‌المللی ایران منجر می‌شود که تاثیر مستقیمی بر امنیت ملی کشورمان دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر امروز روز جشن مقاومت در سراسر منطقه است. مقاومت، مورد حمایت مردم ایران است و همبستگی نزدیکی آنها با مردم و دولت ایران حس می‌کنند و قدرت و اقتدار ملی ایران را قدرت خود می‌دانند.

ایرانی‌ها حمایت قاطع خود از سیاست “تعامل سازنده” روحانی را اعلام کردند

سفیر کشورمان در لندن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که این انتخابات چقدر می‌تواند در اجرایی شدن برجام و الزام آمریکایی‌ها در عمل به برجام موثر باشد؟ تصریح کرد:
موضع ایران در مورد اجرای برجام بسیار روشن بوده است. ایران برجام را راه‌حلی برد ـ برد برای حل موضوع هسته‌ای ایران می‌داند. ملت ایران با وجود انتقادها و تخریب‌های بسیاری که انجام شد در این انتخابات بار دیگر حمایت قاطع خود را از سیاست “تعامل سازنده” جناب آقای دکتر روحانی اعلام کردند.

بعیدی‌نژاد هم‌چنین در پاسخ به این‌که بازتاب حضور گسترده ایرانیان در انتخابات ریاست جمهوری را در رسانه‌های خارجی به ویژه انگلیس چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: خبر حضور و مشارکت حماسی ایران و انتخاب آقای دکتر روحانی مهم‌ترین خبر امروز تمامی رسانه‌ها و شبکه‌های خبری بین‌المللی و انگلیسی بوده است و همه آن‌را نشانه قدرت و اقتدار ملی ایران از یک طرف و تمایل مردم ایران به ادامه سیاست “تعامل سازنده” دانسته‌اند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع سیاسی

قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی در مغازه های سطح شهر تهران ۵۵ تا ۶۰ هزار تومان و در میادین میوه و تره بار ۴۳ هزار تومان است. بر اساس مشاهدات میدانی از برخی از خرده فروشی های سطح شهر...
سخنگوی گمرک گفت: در مهر ماه امسال 19 میلیون و554هزار تن کالا به ارزش 9 میلیارد و 886 میلیون دلار بین ایران و کشورهای جهان تبادل شد که با ثبت رکورد صادرات پنج میلیارد و 268میلیون دلاری در این ماه،...

مطالب مرتبط با برچسب

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 38 خود اسامی منتخبان انتخابات اولین میاندوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. به نقل از ایسنا اسامی منتخبان انتخابات اولین  میان  دوره ای  دهمین دوره مجلس شورای که موفق به کسب اکثریت...
دبیر هیأت اجرائی مرکزی انتخابات گفت: شعب اخذ رای تا آخرین لحظات مملو از جمعیت بود ولی به لحاظ ممنوعیت قانونی که داشتیم نتوانستیم از عده ای از مردم رای بگیریم که باید ازآنها عذرخواهی کنیم. به نقل از  پایگاه...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها