شنبه, ۰۱ آبان ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   اعتبار21 میلیارد تومانی برای شهرستان «بهشهر» در دولت یازدهم
۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۷

اعتبار۲۱ میلیارد تومانی برای شهرستان «بهشهر» در دولت یازدهم

استاندار مازندران از اعتبار۲۱ میلیارد تومانی برای شهرستان بهشهر در دولت یازدهم خبر داد و گفت: این میزان ۲.۵ برابر دوره گذشته بوده است.

ربیع فلاح جلودار با بیان اینکه گازرسانی، راهسازی، تامین آب شرب روستایی، احداث باغ در اراضی شیب دار، کشت گیاهان دارویی و کشت زعفران از جمله پروژه‌هایی بوده که در طی ۳ سال گذشته در منطقه هزارجریب بهشهر صورت گرفته است، افزود: سازمان جهاد کشاورزی با تامین آب و اعطای تسهیلات اقتصادی از کشاورزان حمایت می‌کند اما دهیار هر روستا باید تلاش کند که برای آن روستا سهمیه اعتباری پروژه‌های اولویت دار منطقه را جذب کند تا شاهد آن نباشیم که در یک روستا چندین پروژه و اقدامات زیادی انجام شود اما روستایی دیگر محروم بماند و هیچ کاری انجام نشده باشد.

وی افزود: ۱۷۱ پروژه نیمه تمام در شهرستان بهشهر وجود دارد که ۸۱ پروژه حدود ۵۰ درصد در منطقه هزارجریب بهشهر انجام می‌شود و علاوه بر این؛ پروژه بزرگ گازرسانی منطقه هزارجریب شرق مازندران در حال اجرا است که به زودی گازرسانی تعدادی از روستاها به بهره برداری می‌رسد.

فلاح گفت: گاز برای منطقه هزارجریب تحول عظیمی در آینده به وجود می‌آورد و با کامل شدن زیرساخت‌های اقتصادی قطعا گردشگری نیز در این منطقه رونق می‌یابد، متاسفانه برخی‌ها هویت کلاردشت را از مازندران گرفتند یعنی فرهنگ و مدنیت استان مازندران در کلاردشت پیاده نمی شود اما باید هزارجریب را مدیریت کنیم تا منطقه گردشگری با هویت بومی و محلی شکل بگیرد زیرا با توجه به ظرفیت این منطقه می‌تواند برای گردشگران داخلی و خارجی محل پرجاذبه‌ای باشد که باید به درستی از این ظرفیت بهره برداری کرد.

وی با بیان اینکه در طی ۴ سال دولت یازدهم بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری‌های شهرستان بهشهر پرداخت شد که ۲.۵ برابر دوره گذشته بوده است، اظهار کرد: در بازدید و بررسی‌هایی که از منطقه هزارجریب بهشهر داشتم، متوجه شدم که مشکل آب شرب و راه روستایی به ترتیب اولویت اول و دوم روستاهای هزارجریب بهشهر است که باید سریعا پیگیری شود و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

علیرضا نادعلی گفت:امروز نیاز داریم با کار و خدمت و اقدامات مؤثر، هم رضایت را در شهروندان تهرانی ایجاد نماییم و هم با طراحی های درست و به جا به ایجاد حس رضایت‌مندی در آنها مبادرت بورزیم. اینک در آغاز یک...
طبق بخشنامه‌ اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد، دستگاه‌های اجرایی یک ماه مهلت دارند فهرست آن را در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت معرفی...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها