جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   بین الملل  »   اعتراض شهروندان کره جنوبی در اطراف سفارت آمریکا در شهر سئول
۴ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۴۸

اعتراض شهروندان کره جنوبی در اطراف سفارت آمریکا در شهر سئول

به نقل از راشاتودی، هزاران تن از شهروندان کره جنوبی با تشکیل یک زنجیره انسانی در اطراف ساختمان سفارت آمریکا در شهر «سئول»، مراتب اعتراض خود را نسبت به استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا- موسوم به تاد- در کشورشان اعلام کردند.

این معترضان در آستانه مذاکرات مقامات کره جنوبی با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با سردادن شعاری همچون «تاد خارج شود، صلح داخل شود»، به استقرار سامانه تاد اعتراض کردند.

طبق اظهارات سازمان دهندگان این تظاهرات، ۳۰۰۰ نفر با شرکت در یک راهپیمایی در مرکز شهر سئول پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن این عبارات نقش بسته بود: «مردم کره از تاد بیزارند» و «بله به مذاکرات صلح»، همچنین بنرهایی که رئیس جمهور آمریکا را هدف قرار می داد.

«مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی و دونالد ترامپ قرار است هفته آینده برای نخستین بار در واشنگتن با یکدیگر دیدار کنند و مذاکرات در خصوص سامانه موشکی تاد محور اصلی این دیدار خواهد بود.

به رغم آزمایشهای موشکی مکرر کره شمالی در سال جاری، رئیس جمهور کره جنوبی همچنان از اتخاذ تدابیر دیپلماتیک در قبال پیونگ یانگ حمایت می کند و همچنین خواهان فاصله گیری از سیاستهای آشفته دولت پیشین است.

این در حالی است که ترامپ خواستار انزوای کامل کره شمالی شده است و باور دارد که شرکای آمریکا در ائتلاف نظامی ناتو به اندازه کافی در این امر مشارکت نمی کنند.

از سوی دیگر، مقامات پکن نیز با راه اندازی یک نبرد تجاری غیر رسمی و پرهزینه با کره جنوبی بر سر تصمیم سئول به استقرار سامانه دفاع موشکی تاد، به شدت این اقدام سئول را محکوم کردند.  

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع بین الملل

به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...
به نقل از ایرنا،۱۳ عدد از ماشین‌های خاصی که در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (۲۰۱۵) جلوی دوربین رفتند، ماه جاری در استرالیا به فروش گذاشته می‌شوند.   حراج این ماشین‌های زرهی که اغلب از کنار هم قرار دادن چند مدل مختلف ماشین...

مطالب مرتبط با برچسب