جمعه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۰
»   اجتماعی, سیاسی  »   حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توسط شهرداری و شورای شهر
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۰۵

رئیس مجلس پیشنهاد داد

حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توسط شهرداری و شورای شهر

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توسط شهرداری و شورای شهر با اعطای اختیاراتی برای مدت محدود به آنها ممکن خواهد بود.

علی لاریجانی با حضور در مراسم روز درختکاری و افتتاح هزار هکتار جنگل کاری در دامنه جنوبی البرز در غالب کمربند سبز پیرامون شهر تهران گفت: مساله آلودگی و همچنین پدیده گرد  و غبار در برخی نقاط کشور در این روزها رو به پیشرفت است و اهمیت زیادی پیدا کرده است، البته موضوع گرد و غبار بخشی مربوط به کشورهای دیگر است و بخشی دیگر مربوط به خشکی سرزمینمان است.

لاریجانی با اشاره به مصوبه مجلس برای اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای مقابله با ریزگردها یادآور شد: در مورد مساله آلودگی هوا در تهران ما معتقدیم این مساله باید از مدیریت مستقل و واحد برخوردار شود در حالی که اختیارات شهرداری در این زمینه کامل نیست. ما یک بار در مصوبه ای مقرر کردیم که وزرا اختیارات خود را در این زمینه به شهرداری و شورای شهر بدهند، اما با نظر شورای نگهبان ابعاد این موضوع نتوانست کامل شود.

رئیس مجلس همچنین تصریح کرد: ما باید این اختیارات را به شهرداری بدهیم و لازمه آن این است که طرح و لوازم آن دیده شود و این اختیارات برای مدت محدودی در اختیار شهرداری و شورای شهر قرار گیرد تا دورنمای روشنی برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت ایجاد شود.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

به نقل از اقتصاد آنلاین، برخی از این شرکت ها عبارتند از: «کنور»: شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور از واگذاری ۳۹۲میلیارد تومان سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد. «شنفت» و «شرانل»: شرکت‌های نفت پارس و نفت ایرانول...
محمد جواد آذری جهرمی گفت: امروز با ثبت یک درخواست در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، به عنوان یک شهروند، تقاضا دادم که کلیه قراردادهای درآمدزا و هزینه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از سال ۱۳۸۵ -که قطعا محرمانگی ندارند- منتشر شود.  به...

مطالب مرتبط با برچسب