سه شنبه, ۰۵ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی, سیاسی  »   حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توسط شهرداری و شورای شهر
16 اسفند 1395 , ساعت 11:05

رئیس مجلس پیشنهاد داد

حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توسط شهرداری و شورای شهر

رئیس مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توسط شهرداری و شورای شهر با اعطای اختیاراتی برای مدت محدود به آنها ممکن خواهد بود.

علی لاریجانی با حضور در مراسم روز درختکاری و افتتاح هزار هکتار جنگل کاری در دامنه جنوبی البرز در غالب کمربند سبز پیرامون شهر تهران گفت: مساله آلودگی و همچنین پدیده گرد  و غبار در برخی نقاط کشور در این روزها رو به پیشرفت است و اهمیت زیادی پیدا کرده است، البته موضوع گرد و غبار بخشی مربوط به کشورهای دیگر است و بخشی دیگر مربوط به خشکی سرزمینمان است.

لاریجانی با اشاره به مصوبه مجلس برای اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای مقابله با ریزگردها یادآور شد: در مورد مساله آلودگی هوا در تهران ما معتقدیم این مساله باید از مدیریت مستقل و واحد برخوردار شود در حالی که اختیارات شهرداری در این زمینه کامل نیست. ما یک بار در مصوبه ای مقرر کردیم که وزرا اختیارات خود را در این زمینه به شهرداری و شورای شهر بدهند، اما با نظر شورای نگهبان ابعاد این موضوع نتوانست کامل شود.

رئیس مجلس همچنین تصریح کرد: ما باید این اختیارات را به شهرداری بدهیم و لازمه آن این است که طرح و لوازم آن دیده شود و این اختیارات برای مدت محدودی در اختیار شهرداری و شورای شهر قرار گیرد تا دورنمای روشنی برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت ایجاد شود.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , سیاسی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی سازه های تبلیغاتی شهر تهران خبر داد. رضا صیادی  درباره افزایش غیر متعارف سازه‌های تبلیغاتی در تهران و ساماندهی آنها، گفت: خیلی نمی خواهم مسائل را به دوران های مدیریتی ارتباط بدهم، اما اتفاقی...
علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها