شنبه, ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
»   اقتصادی, سیاسی  »   اعطای امتیاز در مناقصه ، اتهام رئیس جمهوری سابق آرژانتین !
۱۹ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۱۶

فرناندز ده کرچنر ، با حضور در دادگاه ، اتهامات پولشویی را مضحک و متناقض با هم خواند :

اعطای امتیاز در مناقصه ، اتهام رئیس جمهوری سابق آرژانتین !

اتهامات کرچنر مربوط به اعطای امتیاز به یکی از نزدیکانش در مناقصه های عمومی در دوران ریاست جمهوری او در خلال سالهای 2007 تا 2015 است.

به نقل از ایلنا ، فرناندز ده کرچنر پس از حضور در دادگاه ‘کومودورو پی’‌، به طور کتبی‌ تمامی اتهامات وارده به خود در پرونده فساد مالی‌ موسوم به ‘لوس سائوثس’ را رد کرد و خواهان بسته شدن این پرونده شد.
در این رابطه، رئیس جمهوری سابق آرژانتین از بدو ورود به دادگاه، از همان استراتژی که فرزندانش، پیش از این در دادگاه به کار بردند، استفاده کرد و همانند آنها با نوشتن یک نامه تند سیاسی خطاب به دادگاه، از پاسخ دادن به سوالات «کلائودیو بونادینو» قاضی فدرال این پرونده اجتناب ورزید.

اتهامات کرچنر مربوط به اعطای امتیاز به یکی از نزدیکانش در مناقصه های عمومی در دوران ریاست جمهوری او در خلال سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ است.

فرناندز ده کرچنر برای اولین بار در ماه نوامبر گذشته به اتهام یک فساد مالی‌ دیگر در زمان دولتش در دادگاه حاضر شد .در آن زمان «خولیان ارکولینی» قاضی دادگاه، کریستینا کرچنر را احضار کرد تا درباره ارتباطات خود با «لازارو بائز» یک کارآفرین، که در طول یک دهه از قراردادهای دولتی ساخت و ساز عمومی به مبلغ دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سود برده است، توضیحات لازم را بدهد.

پرونده لوس سائوثس در مورد چند آپارتمان و شرکت در شهر ریو گالی‌جوس، ال کالافاته و ال چالتن واقع در استان سانتا کروز واقع است که کریستینا فرناندز و فرزندانش از مالکان این املاک هستند.

اتهامات وارده در این خصوص، بر این اساس اند که رئیس جمهوری سابق آرژانتین و فرزندانش از طریق این املاک به پولشویی می‌ پرداختند.
در این رابطه، کریستینا فرناندز روز سه شنبه در نامه ۱۶ صفحه ای خود اشاره کردکه اتهامات پولشویی، مضحک و متناقض با همه عناصر شواهد ارائه شده از سوی وی در این پرونده است.

وی ادامه داد: همانطوری که چندین بار اعلام کردم، من هدف یک تعقیب قضایی و رسانه ای قرار گرفتم که در زمان دموکراسی این کشور بی‌ سابقه است.
افزون بر آن، رئیس جمهوری سابق، قاضی پرونده را مورد انتقاد قرار داده و اشاره کرد که دولت کنونی به قضات فشار می‌ آورد تا به وی اتهام وارد کنند.

پایان خبر – س ک م .

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , سیاسی

به نقل از ایلنا،در روزهایی که سنگرهای تولید یک به یک، به دست غول بحران اقتصادی و ناکارآمدی سیستمی، در حال تسخیر است؛ شرکت‌هایی وجود دارند که کارگران آن‌ها برای نجات از تبعات بحران دست به دامان مقام‌ها شدند. جلساتی...
به نقل از ایرنا،این مهم در راستای نام‌گذاری سال جاری با عنوان «سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توسط رهبر معظم انقلاب، همچنین لزوم حمایت از صاحبان صنایع کوچک انجام شد. به این منظور صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با پذیرش ریسک...

مطالب مرتبط با برچسب

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده معاون سابق آستان قدس رضوی همچنان در دادسرا مفتوح است. به نقل از مهر، غلامحسین اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده معاون سابق آستان قدس رضوی، گفت: با توجه به محتویات، این پرونده به...