پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی  »   اعطای تسهیلات ازدواج دانشجویان دانشگاه آزاد به مبلغ 10میلیون تومان
16 اسفند 1395 , ساعت 11:42

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد:

اعطای تسهیلات ازدواج دانشجویان دانشگاه آزاد به مبلغ ۱۰میلیون تومان

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه مطالبی در خصوص اقدامات این معاونت برای افزایش سطح معیشت کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه، تسهیلات دانشجویی و افزایش حقوق و دستمزد پرداخت.

دکتر احسانی در آستانه برگزاری هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقدس بودن موضوع ازدواج و تأکیدهای مکرر بر آسان‌سازی ازدواج جوانان که از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه و مورد تذکر و توجه مقام معظم رهبری و مدیریت دانشگاه قرار گرفته است، گفت: در این راستا دانشگاه تصمیم به اعطای تسهیلات ازدواج دانشجویان دانشگاه آزاد به مبلغ ۱۰میلیون تومان به بیش از ۱۲هزار نفر از دانشجویان متقاضی گرفت که مبلغ تمام‌شده آن در سه سال به ارزش ۱۲۰۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی افزود: همچنین مبلغ ۱۴ هزار و ۴۰ میلیارد و ۷۰ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۷۰۰ ریال اعطای تسهیلات وام بانک ملی با نرخ ۱۴ درصد به اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و پروژه‌های عمرانی دانشگاه به تعداد ۳۴ هزار و ۳۳۶ فقره تعلق گرفته است.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: علاوه بر این، مبلغ ۲۲ میلیارد و ۹۴۱ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۶۳ ریال به منظور رسیدگی و پرداخت خسارات بیمه حوادث دانشجویی به تعداد ۱۱۳۶ فقره پرونده اعطا شد. به‌طور کلی برای آسان‌سازی استفاده دانشجویان از امکانات موجود و بالا بردن سطح کیفیت خدمت‌رسانی در سه سال گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش سقف تعهدات و حق عضویت بیمه حوادث دانشجویی اقدام کرده است.

به گفته احسانی، سیستم یکپارچه نرم‌افزار صندوق، راه‌اندازی و آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صندوق رفاه و بیمه حوادث دانشجویی به‌روزرسانی شده است.

وی با بیان اینکه حوزه اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی، برای تامین و بهبود معیشت اعضای هیأت علمی و کارکنان غیر عضو هیأت علمی دانشگاه در سه سال گذشته سعی کرده هر سال افزایش حقوق و مزایای سالانه ۱۵ و ۲۰ درصدی را در دستور داشته باشد، گفت: علاوه بر این در سال ۹۳ میزان حق جذب کارکنان را از ۳۰ درصد به ۵۰ درصد افزایش داده‌ایم. این معاونت همچنین با عملی کردن طرح یکسان‌سازی فوق‌العاده بدی آب‌وهوا در همین سال در تلاش بوده تا به بحث بهبود رفاه کارکنان خود کمک کند.

احسانی افزود: در همین راستا سعی شده تا با برقراری حق تخصص اداری تا سقف ۵۰ درصد جهت کارکنان واجد شرایط با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا در سال ۹۴ موضوع عدالت کاری مورد توجه قرار گیرد. اجرای طرح برقراری حق مهارت تا سقف ۵۰ درصد برای کارکنان واجد شرایط دارای مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم نیز در همین راستا عملیاتی شده است.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در نتیجه اقدامات فوق می‌توان گفت که طی سه سال گذشته به طور متوسط حقوق و مزایای اعضای هیأت علمی به میزان ۸۶ درصد و حقوق و مزایای کارکنان به میزان ۱۲۲ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به احتساب حق مرتبه علمی (که تقریباً معادل ۵۰درصد حقوق و مزایای هر هیأت علمی است) به هنگام بازنشستگی برای اعضای هیأت علمی، گفت: این موضوع نیز از اقدامات مثبت و تأثیرگذار این حوزه بوده است. دانشگاه آزاد اسلامی تلاش داشته تا با کاهش بوروکراسی، هم در جهت رفاه و تسهیل کار کارکنان خود و هم از نظر صرفه‌جویی مالی پیشرو باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، احسانی اظهار کرد: بر همین اساس معاونت اداری و مالی اقدام به راه‌اندازی سامانه منابع انسانی جهت استفاده از اطلاعات پرسنلی کارکنان، صدور فراخوان نیروی انسانی در سایت منابع انسانی جهت انتقال نیروها، تمدید قرارداد کارکنان قراردادی به صورت سالانه و یکجا، طراحی سامانه بیمه درمان و امکانات رفاهی و طراحی سامانه نقل و انتقال کارکنان کرده است.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اهمیت برگزرای اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در سیاست‌ها و برنامه‌های دانشگاه، گفت: این اجلاس هرساله به منظور بحث و بررسی درباره چگونگی انجام فعالیت‌ها و عملکرد سالانه دانشگاه برگزار می‌شود و در کمیسیون‌های تخصصی این اجلاس مشکلات و دغدغه‌های حوزه‌های مختلف دانشگاه و واحدها بیان شده و برای آنها راه حل ارائه می‌شود، از این رو برگزاری اجلاس دانشگاه نقش تاثیرگذاری در برنامه‌ها و رسیدن به اهداف دانشگاه دارد.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

محدودیت ذخایر انرژی‌های هیدروکربنی و کاهش احتمالی اقبال جهانی به آن، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را به فکر ایجاد تنوع در سبد انرژی انداخته است. همزمان با روند جهانی استقبال از انرژی‌های تجدیدپذیر این کشورها نیز برای قطع وابستگی به درآمدهای...
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی اقلام ضایعاتی خود را در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و تبریز، از طریق مزایدۀ عمومی به فروش برساند. شرکت ایرانسل از متقاضیان دعوت می‌شود از تاریخ ۷ تا ۱۳ تیر ۱۴۰۱، با...

مطالب مرتبط با برچسب

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال تغییر نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: در ماده ۳۹ قانون برنامه پنجم توسعه، محاسبه مستمری بر حسب  سوابق  ۵ سال آخر خدمت قید شده بود اما...
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعدازظهر امروز (یکشنبه 26 دی ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی الحاقات پیشنهادی به لایحه برنامه ششم با درخواست بازنشستگی بانوان شاغل با ۲۰ سال سابقه خدمت موافقت شد و مصوب کردند: دستگاه‌ها، سازمان‌ها...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها