سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, بانک و بیمه  »   اعطای وام به ۳۰۰ دانشجوی دکترا در طرح ضربتی بانک مرکزی
۹ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۵

اعطای وام به ۳۰۰ دانشجوی دکترا در طرح ضربتی بانک مرکزی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور از اعطای وام به ۳۰۰ دانشجوی دکترا در طرح ضربتی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات به دانشجویان دکترا خبر داد.

حجت الله مهدیان در نشست خبری عنوان کرد: سال گذشته رتبه بانک در حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تک رقمی بود و از این حیث جزو ۱۰ بانک اول کشور بودیم. ما بانکی هستیم که عمده مخاطبان ما همین بنگاه های کوچک و متوسط هستند و باید ۷۰ درصد تسهیلات ما به تعاونی ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: در سال جاری طی ۴ ماه گذشته تفاهم نامه‌ای با وزارت علوم در ارتباط با ارایه تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی منعقد شد که براساس آن قرار است به حدود ۴۰ هزار دانشجوی دکترای غیربورسیه دانشگاه‌های دولتی تسهیلاتی در قالب قرض الحسنه به میزان ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در هر سه ماه یک مرتبه پرداخت شود. حداکثر این تسهیلات برای هر دانشجو ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان طی سال های تحصیل است.

مهدیان با بیان اینکه این طرح برای نخستین مرتبه در کشور برگزار می شود، اظهار کرد: بعد از این دوره ۴ ساله، دانشجویان می توانند از ابتدای سال هفتم دریافت تسهیلات بازپرداخت آن را آغاز کنند و طی ۵ سال پرداخت این تسهیلات تقسیط می‌شود که اقساط آن در حالت حداکثری ۷۰۰ هزار تومان است. از ابتدای تیر ماه این طرح آغاز شده و حداقل ۳۰۰ نفر از دانشجویان این مقطع در کشور از آن برخوردار شده اند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور با اشاره به طرح ضربتی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات خاطرنشان کرد: در سنوات اخیر پرداخت تسهیلات ازدواجی که در قالب عقد قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت می شود، با کندی مواجه شده بود. در طرح ضربتی بانک مرکزی ۱۱ بانک مکلف هستند که این تسهیلات را پرداخت کنند که سهم بانک ما ۶۵۰۰ فقره به میزان ۶۵ میلیارد تومان خواهد بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر پرداخت این تسهیلات آغاز شده است که امیدواریم طی آن بتوانیم این صف ۶۵۰۰ نفره متقاضی وام ازدواج را بشکنیم.

پایان خر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , بانک و بیمه

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب