چهارشنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۱
»   اقتصادی, امور زیربنایی  »   افتتاح آزادراه تهران-شمال در شهریورماه
24 اردیبهشت 1396 , ساعت 8:27

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز خبر داد

افتتاح آزادراه تهران-شمال در شهریورماه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور هزار میلیارد تومان به طرح‌های مختلف اقتصادی استان اختصاص یافت گفت: در مجموع از سال ۹۲ تا کنون هزارو۳۵۰ طرح با اعتباری معادل سه هزارو ۶۰۰ میلیارد تومان به مناسبت‌های مختلف در استان البرز افتتاح شده است.

به نقل از ایسنا،  خسرو ارتقایی در نشست خبری که شنبه(۲۳ اردیبهشت) در استانداری البرز برگزار شد با بیان اینکه ترافیک یکی از مشکلات عمده استان البرز است گفت: ادامه پروژه همت در استان البرز یکی از اقداماتی است که برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این راستا خوشبختانه قطعه یک و دو این پروژه به اتمام رسیده است و قطعه سه آن که ۴.۷ کیلومتر طول دارد ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ارتقایی ادامه داد: این پروژه هزار متر تونل دارد که این تونل‌ها نیز تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه مشکل مربوط به اوراق قرضه این پروژه در سفر رئیس جمهور با تبدیل شدن به اسناد خزانه رفع شده است، تصریح کرد: اتمام این پروژه نقش زیادی در کاهش ترافیک تهران-کرج- قزوین خواهد داشت.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به آخرین وضعیت آزادراه تهران-شمال اشاره کرد و اعلام کرد: ۲۹ کیلومتر از این پروژه در استان البرز قرار دارد و تمام تلاش‌ها در این راستا است که ارتباط در این مسیر، تا شهریور ماه برقرار شود.

وی از سرمایه‌گذاری دو هزار و ۵۰۰ میلیاردتومانی شرکت آزادراه‌ها در استان البرز خبر داد و گفت: آزادراه تهران-شمال یکی از آرزوهای دیرین مردم کشور است که در در شهریور ماه افتتاح خواهد شد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی آزادراه آبیک به چرم شهر گفت و تصریح کرد: مجموع این اقدامات در کاهش بار ترافیکی استان البرز نقش زیادی خواهد داشت.

ارتقایی خاطرنشان کرد: کمربند شمالی شهر کرج نیز تاکنون پیشرفت خوبی داشته است و پایه‌های پل بزرگ آن بر روی رودخانه کرج در محدوده بیلقان احداث شده است.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته و در حال انجام خطوط ریلی اشاره کرد و اظهار کرد: راه‌آهن تهران-کرج-تبریز از تهران تا کرج در حال چهار خطه شدن است و از کرج تا تبریز دو خطه خواهد شد و اعتبار در نظر گرفته شدن برای آن ۵۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم تا پایان شهریور ۹۶ به بهره برداری برسد.

معاون استاندار البرز به پیشرفت ۷۰ درصدی قطار برقی گلشهر به هشتگرد اشاره کرد و گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه ۶۵۰ میلیارد تومان است و قادر است در زمان پیک بیش از ۱۵ هزار مسافر را جابجا کند.

وی در خصوص دیگر اقدمات ریلی دولت در استان البرز خاطرنشان کرد: اتوبوس ریلی تهران-کرج-هشتگرد و راه‌اندازی ایستگاه گرمدره که از سال ۸۷ معطل مانده بود از جمله این اقدمات است.

ارتقایی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل زیست محیطی استان اشاره و اعلام کرد: تاکنون در استان ۴۰۸ میلیمتر بارندگی داشته‌ایم که این رقم در مقایسه با میزان بلند مدت ۱۰ درصد افزایش را نشان می‎دهد.

وی ادامه داد: دو سد امیرکبیر و طالقان پر بوده و از ماه‌ قبل آب ذخیره شده پشت این سدها رها سازی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز به آخرین وضعیت باغ سیب و کاخ مروارید اشاره کرد و اعلام کرد: حفظ این دو اثر ملی از دستاوردهای بزرگ زیست محیطی دولت در استان البرز بود.

وی در پایان گفت: همچنین کاشت درخت در ۵۰۰ هکتار از اراضی شمال غرب کرج و حذف دو میلیون لیتر مازوت از نیروگاه منتظرقائم نمونه ای دیگر از این اقدمات است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , امور زیربنایی

نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در چهارم مهرماه ماه ۱۴۰۱ محل بحث و گفت‌وگو پیرامون موضوع رسیدگی به جبران خسارت‌های اموال عمومی، توجه به برگزاری تئاترها و رویدادهای فرهنگی و توجه بیش‌از پیش به هفته گردشگری بود. بررسی خسارات‌...
 عدم اشتغالزایی و تولید مناسب و عدم تحقق وعده‌های مالک کارخانه آزمایش مرودشت، این کارخانه را پس از سال‌ها آزمون و خطاهای بی‌پایان در مسیر مزایده چندباره قرار داده است؛ تا جایی که مشخص نیست این کارخانه چه زمانی به...

مطالب مرتبط با برچسب

امیرمحمود غفاری معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص این‌که از بین آزادراه‌های در حال اجرا کدامیک از اولویت بیشتری برخوردار هستند، اعلام نمود در حال حاضر ۱۱ پروژه آزادراهی به طول حدود ۱۲۴۷کیلومتر در دست احداث است که تکمیل آنها...
سرهنگ نادر رحمانی گفت: طبق آخرین گزارش‌های دریافتی از مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور هم اکنون در باند جنوبی آزاد راه کرج - قزوین از پل استاندارد تا پل فردیس و باند جنوبی آزاد راه کرج - تهران از پل...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها