جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افتتاح طرح مجتمع آبرسانی به سوادکوه از طریق سد البرز
۱۳ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۵۶

افتتاح طرح مجتمع آبرسانی به سوادکوه از طریق سد البرز

مراسم افتتاح طرح مجتمع آبرسانی به سوادکوه از طریق سد البرز امروز با حضور چیت چیان وزیر نیرو در سوادکوه برگزار شد.

ابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران صبح یوم جاری در مورد جزییات این طرح گفت: در طرح جامع آب شرب استان , شهرها و روستاهای استان به ۹ مجتمع آبرسانی شهری و روستایی تفکیک و برنامه ریزی شده است.

وی افزود: آبرسانی به شهرهای سوادکوه (شهرستان های سوادکوه شمالی و سوادکوه شامل سه شهر و ۲۴ روستا ) با جمعیتی بالغ بر ۵۶ هزار نفر یکی از مجتمع های نهگانه آبرسانی به شهرها و روستاهای استان است.

یخکشی با بیان این نقطه که ۲۷۰ لیتر در ثانیه از آب سد البرز برای تامین آب شرب سوادکوه اختصاص داده شده است , بیان نمود: ۴۲ کیلومتر طول خطوط انتقال طرح است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ هزار متر مکعب مخزن جهت انتقال آب سد به سوادکوه تدارک دیده شده است , افزود: یک تصفیه خانه به ظرفیت ۲۷۰ لیتر در ثانیه نیز برای انجام امر انتقال و تامین آب شرب سالم به پایین دست ایجاد شده است.

وی با بیان این نقطه که عملیات اجرایی طرح با صرف اعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد ریال در مدت ۲۱ ماه بوده است , گفت: با اجرای این طرح آب مورد نیاز ۱۴ روستای حاشیه سد البرز با جمعیتی معادل ۱۰ هزار نفر تامین میگردد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب