پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱
»   امور زیربنایی  »   افتتاح معدن مس چهل کوره زاهدان و طرحهای مخابراتی سیستان و بلوچستان
10 اسفند 1395 , ساعت 12:03

با حضور رئیس جمهوری انجام شد

افتتاح معدن مس چهل کوره زاهدان و طرحهای مخابراتی سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از افتتاح معدن مس چهل کوره زاهدان و طرحهای مخابراتی سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفراسی با حضور رئیس جمهور خبر داد.

نادر میرشکار افزود: معدن و کارخانه مس “چهل کوره” یکی از ۳۳ طرح اقتصاد مقاومتی در سطح کشور است که براساس پتانسیل‌های معدنی سیستان و بلوچستان و با سرمایه‌گذاری بیش از یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال و ۲. ۸ میلیون یورو توسط شرکت ملی صنایع مس ایران ایجاد شده است.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال مستقیم این پروژه برای ۲۵۰ نفر، گفت: این معدن و کارخانه فرآوری مس در منطقه “چهل کوره” بخش “نصرت‌آباد” از توابع شهرستان زاهدان واقع شده است.

میرشکار با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه معدن مس “چهل کوره” واقع در منطقه “گراغه” در ۱۰۰ کیلومتری غرب زاهدان از سال ۸۹ در استان آغاز شده است، تصریح کرد: ذخیره معدن مس” چهل کوره” بیش از  ۱۵ میلیون تن تخمین زده شده که تامین کننده مواد اولیه کارخانه فرآوری مس احداث شده در جوار این معدن محسوب می‌شود.

رئیس سازمان صنعت و معدن سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حجم استخراج پیش‌بینی شده در این معدن سالانه ۳۰۰ هزار تن است، افزود: تاکنون برای اکتشاف و تجهیز این معدن  و کارخانه فرآوری آن که در جوار معدن احداث شده، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

اجرای طرحهای مخابراتی با افتتاح ۶۰۰ سایت مخابراتی در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و قرار است به دلیل شرایط خاص این استان توسعه فناوری نوین در سیستان و بلوچستان آغاز شده و در این استان نسل ۳ و ۴ مخابرات گسترش  یابد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

محدودیت ذخایر انرژی‌های هیدروکربنی و کاهش احتمالی اقبال جهانی به آن، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را به فکر ایجاد تنوع در سبد انرژی انداخته است. همزمان با روند جهانی استقبال از انرژی‌های تجدیدپذیر این کشورها نیز برای قطع وابستگی به درآمدهای...
شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در نظر دارد تعدادی اقلام ضایعاتی خود را در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و تبریز، از طریق مزایدۀ عمومی به فروش برساند. شرکت ایرانسل از متقاضیان دعوت می‌شود از تاریخ ۷ تا ۱۳ تیر ۱۴۰۱، با...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها