پنجشنبه, ۲۹ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی, فرهنگ و هنر  »   افتتاح نخستین موزه مجازی ایران در اصفهان تا پایان سال
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۳۰

افتتاح نخستین موزه مجازی ایران در اصفهان تا پایان سال

رییس حوزه هنری استان اصفهان از افتتاح نخستین موزه مجازی ایران در اصفهان تا پایان سال جاری خبر داد.

مهدی احمدی‌فر روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه خبرنگاران یکی از ارکان اصلی در حوزه رسانه و فرهنگ هستند، اظهار کرد: خبرنگاران با ذوق و استعداد خود همراه علم و دانش و اطلاعاتی که در حوزه‌های مختلف دارند، رسالت خود را انجام می‌دهند و سوژه‌ها را پیگیری می‌کنند..

رییس حوزه هنری استان اصفهان با بیان اینکه موزه مجازی در اصفهان راه اندازی خواهد شد، ادامه داد: طراحی و ساخت نخستین موزه مجازی ایران توسط حوزه هنری استان اصفهان با همکاری انجمن موزه داران استان در دستور قرار دارد. در این موزه مجازی، آثار هنرمندان اصفهانی احصا خواهد شد.

احمدی‌فر اضافه کرد: این موزه مجازی تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد و کاری است که برای اولین بار در کشور انجام می‌گیرد. در موزه مجازی زمینه برای شناساندن هنرمندان ناشناخته فراهم آمده است.

وی با اشاره به راه اندازی مجدد کانون فیلم حوزه هنری اصفهان، خاطرنشان کرد: مرحوم زاون قوکاسیان همواره دغدغه هنر و سینما را داشتند و پس از فوت ایشان متاسفانه در بخش هنرهای سینمایی وقفه‌ای به وجود آمد، حال مقرر شده است تا نیمه دوم سال جاری کانون فیلم بار دیگر فعالیت خود را از سر بگیرد.

احمدی‌فر با اشاره به اقدامات حوزه هنری در حوزه ادبیات پایداری و ثبت تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس، ادامه داد: گردآوری خاطرات رزمندگان، آزادگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس استان اصفهان در چندین جلد کتاب در آینده نزدیک منتشر می‌شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی  , فرهنگ و هنر

به نقل از ایرنا، نقاشی خودویرانگر دختری با بادکنک (Girl With Balloon) از بنکسی در حراجی ساتبیز لندن بالای ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند (۲۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار) چکش خورد و رکورد جدیدی برای این هنرمند سرشناس...
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها