سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   صنعت و معدن  »   افتتاح ۹ پروژه بزرگ صنعتی، عمرانی و گردشگری در جزیره کیش
۲۷ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۵۳

با حضور معاون اول رییس جمهور انجام شد

افتتاح ۹ پروژه بزرگ صنعتی، عمرانی و گردشگری در جزیره کیش

مدیرعامل منطقه آزاد کیش – علی‌اصغر مونسان در مراسم افتتاح ۹ پروژه بزرگ صنعتی، عمرانی و گردشگری در جزیره کیش و هندورابی با اعتبار بیش از ۸۰۰۰ میلیارد ریال که با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور، ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد،از باز پس گیری ۷۰۰۰ میلیارد تومانی اراضی بدون استفاده در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: مساحت مربوط به این زمین‌ها معادل ۵.۲ میلیون مترمربع بوده و شامل زمین‌هایی است که هیچ گونه اقدامی در آنها صورت نگرفته و پروژه‌هایی بوده‌اند که بیش از ۱۰ سال از طول عمر آنها می‌گذرد.

مونسان همچنین از ایجاد ۶۰۰۰ شغل مستقیم در بخش‌های گردشگری، عمرانی، صنعتی و خدماتی خبر داد و گفت: ۳۸ درصد از این اشتغالزایی مربوط به بخش گردشگری، ۲۲ درصد مربوط به بخش خدماتی، ۱۷ درصد مربوط بخش عمرانی و ۱۶ درصد مربوط به بخش صنعتی است.

براساس این گزارش، کاهش وابستگی منابع سازمان منطقه آزاد کیش به اراضی از ۸۸ به ۳۶ درصد در فروش زمین از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

در ادامه مونسان به دیگر پروژه‌های مورد نظر در این منطقه اشاره و اظهار کرد: اولین هتل روی آب، اولین پارک آبی و اولین آبنمای روی دریا از جمله فعالیت‌های انجام گرفته توسط سازمان منطقه آزاد قشم است. همچنین اولین جزیره بعد از انقلاب اسلامی تحت عنوان جزیره هندورابی که توسعه آن از صفر در دولت فعلی آغاز شد از دیگر برنامه‌هایی است که طی مدت اخیر مد نظر قرار گرفته و افتتاح فرودگاه و بندرگاه آن در دستور کار است.

پایان خبر – ش الف

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع صنعت و معدن

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
مدیر کل بازرسی گلستان گفت: در بازرسی های انجام شده طی یکسال گذشته ۲۳۸ مورد تخلف اداری شناسایی و معرفی شده است. به نقل از خبرگزاری مهر ، محمد تقی مشهدی عصر چهارشنبه درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سازمان...

مطالب مرتبط با برچسب