سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افتتاح 6 پروژه در منطقه آزاد ارس / آغاز عملیات اجرایی 7 پروژه
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۰۵

افتتاح ۶ پروژه در منطقه آزاد ارس / آغاز عملیات اجرایی ۷ پروژه

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مشاور رئیس جمهور در سفر به منطقه آزاد ارس با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال ۶ پروژه را در این منطقه افتتاح و کلنگ ۷ پروژه دیگر را بر زمین زد تا عملیات اجرایی آن در این منطقه آزاد آغاز شود.
 

بازدید از ۱۳ پروژه عمرانی، صنعتی، زیربنایی، خدماتی، فرهنگی از دیگر برنامه های دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ارس بود.
واحد تولید سازه های گلخانه ای با ۱۰۰ میلیارد ریال و ۲۵ نفر اشتغالزایی، مجتمع ویلایی با ۴۰ میلیارد ریال در پنج هزار متر مربع، تامین روشنایی مسیر پارک کوهستان تا پارک دورنا با شش میلیارد ریال و به طول ۱۸۰۰ متر، سردخانه ۱۷۰۰ تنی با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال، تولید اجزا و قطعات پلاستیکی باتری خودرو با ۴۶.۵ میلیارد ریال و اشتغال ۱۵ نفر، تجهیز دشت گلفرج به سامانه ضد بارش تگرگ با ۳.۵ میلیارد ریال با پوشش ۸۰۰ هکتار، پارک مسافر و چمن مصنوعی با پنج میلیارد ریال در یک هکتار افتتاح شد.
عملیات احداث زورخانه ارس با هشت میلیارد ریال در ۱۸۰۰ متر مربع، مخزن پنج هزار متر مکعبی با ۳۱.۵ میلیارد ریال، آبرسانی به خیابان شرقی و غربی سایت صنایع سنگین با ۵۳.۵ میلیارد ریال به طول ۱۶.۵ کیلومتر، دومین گلخانه تولید گل رز و نیروگاه cchp با ۱۱۳ میلیارد ریال و تولید سالانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار شاخه گل و تولید ۲ مگاوات برق و اشتغال ۱۵ نفر، واحد سولفورزدایی و شیرین سازی گاز مایع با ۳۸ میلیارد ریال و اشتغال ۳۸ نفر، واحد تولید انواع شکلات با ۱۳۳ میلیارد ریال و اشتغال ۴۲ نفر، انبارهای کالا با ۱۲۵ میلیارد ریال با مساحت ۱۵ هزار متر مربع با برگزاری آئین کلنگ زنی آغاز شد.

منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس در استان آذربایجان شرقی (شهرستان‌های جلفا، کلیبر و خداآفرین) و شمال غرب ایران واقع شده‌است. بنا بر ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران، منطقه آزاد ارس، پس از منطقه آزاد کیش، دومین منطقه آزاد توسعه یافته و در حال رشد کشور است.

این منطقه که در مجاورت دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان قرار گرفته، دارای وسعت ۵۱٬۰۰۰ هکتار است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب