یکشنبه, ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افت ۷۲۹ واحدی شاخص کل / روند نزولی دماسنج بازار ادامه دارد
۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۲۰

افت ۷۲۹ واحدی شاخص کل / روند نزولی دماسنج بازار ادامه دارد

در تاریخ ۲۴ خردادماه سال جاری، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس تهران در تراز ۷۹ هزار و ۴۶۵ واحدی قرار داشت و با گذشت پنج روز کاری از آن تاریخ با ۷۲۹ واحد افت به رقم ۷۸ هزار و ۷۳۶ واحدی رسید.

به نقل از ایسنا،  شاخص آزاد شناور در این مدت با افت ۹۹۱ واحدی خود از عدد ۸۶ هزار و ۶۱۷ تا عدد ۸۵ هزار و ۶۲۶ کاهش یافت. علاوه بر این ها شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب با افت ۶۳۰ و ۹۰۸ واحدی مواجه شد.

در اولین روز معاملات تالار شیشه‌ای در هفته‌ای که گذشت سهام اکثر شرکت‌های خودرویی و ساخت قطعات از جمله ایران خودرو، زامیاد، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل و گروه بهمن با روند کاهش در قیمت پایانی مواجه شد.

در گروه سایر محصولات کانی‌های غیرفلزی بیش از نیمی از نمادها در قیمت سهام‌ شان روند کاهشی را تجربه کردند و تعدادی نیز با افزایش قیمت مواجه شدند، اما در گروه قند و شکر به جز چهار نماد مابقی با روند رو به رشدی همراه بودند.

در گروه فلزات اساسی نیز تعداد زیادی از نمادها روند کاهشی در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی را تجربه کردند و اندک نمادهایی با روند رو به رشد مواجه شدند.

در دومین روز معاملاتی هفته نیر سهام شرکت‌های خودرویی برای بار دیگر در قیمت پایینی و قیمت آخرین معامله روند کاهشی را تجربه کردند به طوری که پارس خودرو، زامیاد، سایپا دیزل و خاور هر یک نزدیک به دو درصد روند کاهشی در قیمت معاملات پایانی داشتند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز شرایطی همچون خودروهایی روندی رو به کاهش داشت و در این گروه به جز در یک سهم مابقی شاهد کاهش قیمت سهام خودرو بود.

گروه فلزات اساسی نیز از جو منفی بازار بی‌نصیب نماند و به اکثریت غریب به اتفاق نمادها روند کاهشی ر ا تجربه کردند و معدود نمادهای در این گروه توانستند رشد در قیمت پایانی آخرین معامله را داشته باشند.

خودرویی‌ها برای سومین روز هفته برای چندمین روز پیاپی روند کاهشی در قیمت سهام‌ شان را شاهد بودند، اما تعدادی از نمادهای گروه فلزات اساسی امروز توانستند در حرکتی متفاوت‌تر از روز گذشته شرایط افزایشی را در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله تجربه کنند، هر چند که شرکت‌هایی که سهام‌ شان با کاهش قیمت رو به رو شد نیز در این گروه کم نبودند.

در گروه قند و شکر نیز شرایط با دومین روز معاملات چندان متفاوت نبود و قیمت سهام اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌های قندی روند کاهشی را در پیش گرفتند. البته نمادهایی همچون قند شیرین خراسان و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال امروز مقداری رشد کردند.

اما در چهارمین روز معاملاتی  در گروه استخراج کانه‌های فلزی سهم‌هایی که رشد کردند از روند صعودی کمی برخوردار بودند و دو سهم از این گروه اندکی در قیمت پایانی شان افت کردند.

اکثریت قندی‌ها نیز در آن روز روند کاهشی را تجربه کردند به طوری که نمادهای قند ثابت خراسان، شهد و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیش از چهار درصد روند کاهشی را در قیمت‌ شان تجربه کردند و نمادهای قند هگمتان، قند نیشابور و قند شیرین خراسان مقداری رشد یافتند.

همچنین در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته شرایط افت قیمت سهم ها ادامه داشت به طوری که شاخص کل با ۱۳۱ واحد افت همراه شد.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید  گفت:اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی به صورت مناقصه و پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و برخی از کلینیک‌های خصوصی هر کسی نمی‌تواند این امتیاز را بگیرد زیرا یکی از طرح‌های به اصطلاح «تپل» بهزیستی...
به نقل از ایلنا،هرچند  فروش دستگاه و زمین کارخانه با ورود دادستانی متوقف شده اما شواهد نشان می دهد  مدیران نرگس تلاشی برای تولید ندارند و تمام هم وغم‌شان برای پرداخت حقوق و بیمه کارگران با فروش زمین ها و...

مطالب مرتبط با برچسب