چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰
»   امور زیربنایی  »   افزایش اشتغال ؛ شاه‌بیت فعالیت‌های تولید و اشتغال در سال ۹۶
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۰۸

افزایش اشتغال ؛ شاه‌بیت فعالیت‌های تولید و اشتغال در سال ۹۶

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید، ارتقای کیفی و کمی تولید و نیز افزایش اشتغال ؛ شاه‌بیت فعالیت‌های تولید و اشتغال در سال ۹۶ دانست.

رضا رحمانی ، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۶ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: قطعا پس از اظهارات مقام معظم رهبری راهبرد کلان کشور در حوزه اقتصاد کشور مشخص شده است و باید با توجه به بیانات ایشان سیاست های مورد نظر طراحی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته فرصت بسیار مناسبی برای رونق تولید در کشور ایجاد شد و با توجه به شرایط و فضایی نیز که در سال جاری به وجود آمده امیدواریم فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته، در سال ۱۳۹۶ به بار بنشیند چرا که عمده اقدامات انجام شده طی یک سالی که گذشت علی رغم همه مشکلات موجود عملیاتی شد و امیدواریم در سال جاری نتیجه این زحمات دیده شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید با بیان اینکه جلسات کارشناسی مختلفی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت طی سال ۱۳۹۵ به منظور تولید و اشتغال در سه بخش معدن، صنعت و تجارت – بازرگانی برگزار شد، عنوان کرد: جمع بندی‌های لازم در این سه حوزه توسط وزیر صنعت به هیات دولت ارائه شده است و در حال تکمیل محورهای مختلف برای عملیاتی کردن تولید و اشتغال در سه بخش صنعت، معدن و تجارت هستیم.

رحمانی با تاکید بر اینکه در سال جاری ارتقاء و افزایش تولید و نیز ایجاد اشتغال مد نظر قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: پس از بیانات مقام معظم رهبری باید ارتقاء و افزایش تولید و نیز افزایش اشتغال در کشور مد نظر قرار گیرد و این موارد شاه بیت فعالیت‌های ما در سال ۱۳۹۶ خواهند بود تا چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی کار را پیش ببریم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید با اشاره به فعالیت‌های مختلفی که در راستای رونق تولید در سال ۱۳۹۶ مد نظر قرار می‌گیرد، یادآور شد: نوسازی صنایع، نوسازی صنوف تولیدی، نوسازی و تجهیز معادن و بهره وری کیفیت در کنار رعایت مسائل زیست محیطی و نیز مد نظر قرار دادن فناوری‌های جدید از جمله اقداماتی هستند که در سال ۱۳۹۶ مد نظر قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در سال گذشته نیز احیای واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را در دستور کار قرار دادیم که این طرح با عنوان طرح رونق تولید در سال جاری نیز با توجه به تجربیات سال قبل مد نظر قرار می‌گیرد، همچنین به استان‌ها ماموریت داده‌ایم که بر اساس پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خود فرصت‌های لازم را ایجاد کرده و در کنار آن ظرفیت‌های جدید را نیز مد نظر قرار دهند.

رحمانی در ادامه به دیگر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۶ اشاره کرد و گفت: در کنار موارد عنوان شده کنترل واردات و مبارزه با قاچاق همچنان در دستور کار خواهد بود و توجه ویژه به بحث زنجیره تولید از محصول خام تا محصول نهایی جزء دیگر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است، به طور مثال ما باید از تولید سنگ معدن تا تولید فرآورده نهایی این محصول را مد نظر قرار دهیم و بتوانیم زنجیره‌های مختلف تولیدی در کشور همچون فولاد و مس را کامل کنیم تا کلیه مراحل تولید در داخل کشور مد نظر قرار گیرد.

پایان خبر – ف م

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

رضا حاجی‌پور امروز یکشنبه در جلسه بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن  ارائه گزارش کمیسیون متبوع خود از رای مثبت اکثر اعضای این کمیسیون به یوسف نوری برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش خبر داد. وی...
سود ایستایی کالا به جیب چه کسانی می‌رود؟ به گفته مهرداد جمال‌ارونقی، منتفعان حبس کالا به شبکه‌ای تبدیل شده که در آن برخی به صورت خودخواسته و برخی به صورت ناخواسته، از طولانی شدن رسوب کالا در گمرک، نفع می‌برند.  سود...

مطالب مرتبط با برچسب

رییس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت یازدهم جهت افزایش رفاه کارگران اظهار کرد: دولت یازدهم در تمام سال‌های خود تلاش کرده تا افزایش حقوق کارگران بیشتر از نرخ تورم باشد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان صبح امروز در...