شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۹
»   امور زیربنایی  »   افزایش تعداد چک‌ های برگشتی
۲۶ فروردین ۱۳۹۹ , ساعت ۱۱:۰۲

افزایش تعداد چک‌ های برگشتی

آمارهایی که بانک مرکزی از وضعیت مبادلات چکی در بهمن‌ماه ۹۸ منتشر کرده است نشان می‌دهد در این ماه صدور چک از نظر تعداد ۱.۶ درصد و از نظر مبلغ ۱۰.۳ درصد افزایش داشته و هم‌زمان ۳.۶ درصد تعداد و ۴.۱ درصد مبلغ این چک‌ها به دلایل مختلف برگشت خورده است.

بر اساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، در این ماه حدود ۷۱۹ هزار فقره چک به ارزش ۱۱۶ هزار میلیارد ریال برگشت خورده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۳.۶ درصد و از نظر مبلغ ۴.۱ درصد افزایش داشته است.

همچنین در بهمن ‌ماه ۱۳۹۸، در کل کشور بالغ‌بر هفت میلیون و ۸۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بیش از یک هزار و ۱۰۲ میلیارد ریال وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۱.۵ درصد و ۱۱ درصـد افزایش را نشان می‌دهد.

درصد تعداد و مبلغ چک‌های برگشـت داده شده در دی ۱۳۹۸ به ترتیب معادل ۸.۲ درصد و ۱۰.۱ درصد و در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷ بـه ترتیب برابر ۹.۷ درصد و ۱۱.۱ درصد بوده است.

برگرفته از سایت اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان رضوی

مطالب مرتبط با موضوع امور زیربنایی

ایزو سیستم با بیش از 10 سال سابقه در زمینه ارائه خدمات مشاوره مدیریت و صدور گواهینامه های بین المللی ایزو فعایت دارد. این مجموعه برترین مجری مشاوره و صدور گواهینامه های بین المللی ISO و CE با مجوز رسمی...
شرکت تعاونی دانش بنیان حامیان سلامت برومند با بیش از 10 سال سابقه در زمینه تولید شیرین کننده های جدید، بدون قند، کم کالری و قابل استفاده در صنایع غذایی گوناگون فعالیت می کند. با افزایش روز افزون جمعیت مبتلایان به...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها