جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
»   انرژی  »   افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها پیشنهاد داده شد
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۲:۱۷

افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها پیشنهاد داده شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور ، حمیدرضا جانباز امروز در کنفرانس امنیت آبی در سکونتگاه‌های انسانی در شرایط کم‌آبی با بیان این‌که افزایش قیمت آب در برنامه وزارت نیرو قرار ندارد، اظهار کرد: اعتقاد داریم که باید افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها اجرا شود و به قیمت تمام شده نزدیک‌تر شوند.

وی با بیان این‌که متوسط مصرف آب در حال حاضر به زیر ۲۰۰ لیتر در روز کاهش یافته است، عنوان کرد: با توجه به اقلیم ایران همچنان این عدد بزرگ است و باید برنامه‌ریزی‌های متعددی برای کاهش مصرف آب در کشور صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که وزارت نیرو برنامه‌های خوبی را تامین آب شرب سالم در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: عمده‌ترین مشکلی که در این مسیر وجود دارد مهاجرت شهروندان از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ است.

جانباز ادامه داد: این مساله موجب شده سکونتگاه‌های غیررسمی در حاشیه شهرها به وجود آیند که این مساله چالشی را برای تامین آب به وجود ایجاد کرده و این در حالی صورت گرفته که در بسیاری از کلانشهرها شاهد این هستیم که برای زیرساخت‌های این مساله نیز برنامه‌ریزی مناسبی صورت نگرفته است.

به گفته وی، در طی ۲۰ سال گذشته مهاجرت موجب کمبود آب و افزایش استفاده از آب‌های سطحی و زیرزمینی شده که در پی این مساله شاهد تغییرات شدید کیفی آب در نقاطی از کشور هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: با این وجود وزارت نیرو تمام تلاش خود را کرده است تا آب عاری از هرگونه آلودگی در اختیار مشترکان خود قرار دهد.

جانباز راهکار حل این مساله را استفاده از دانش متخصصان، همکاری‌های بین‌ حوزه‌ای دانست و افزود: وزارت نیرو در این راستا طرح‌های متعددی را تدوین و اجرایی کرده است، اما باید به این مساله توجه داشت که این معضل تنها با انتقال آب حل نمی‌شود و باید به مدیرتی مصرف آب نیز توجه شود.

پایان خبر – ف م

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

به استناد نظام فني و اجرايي كشور، موضوع ماده (34) قانون احكام دائمي برنامه هاي توسعه، ماده (23) قانون برنامه و بودجه و آيين نامه استانداردهاي اجرايي طرح هاي عمراني، به پيوست دستورالعمل نحوه استفاده از فهارس بهاي پايه در...
   پیرو اعلام مقامات رسمی کشور مبنی بر بروز خطای انسانی در پدیدآمدن فاجعه سقوط هواپیمای اکراینی و جانباختن شماری از هموطنان‌مان، به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه ها، وظیفه خود می دانیم که این مصیبت را به داغداران...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها