جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   انرژی  »   افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها پیشنهاد داده شد
13 اردیبهشت 1396 , ساعت 12:17

افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها پیشنهاد داده شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور ، حمیدرضا جانباز امروز در کنفرانس امنیت آبی در سکونتگاه‌های انسانی در شرایط کم‌آبی با بیان این‌که افزایش قیمت آب در برنامه وزارت نیرو قرار ندارد، اظهار کرد: اعتقاد داریم که باید افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها اجرا شود و به قیمت تمام شده نزدیک‌تر شوند.

وی با بیان این‌که متوسط مصرف آب در حال حاضر به زیر ۲۰۰ لیتر در روز کاهش یافته است، عنوان کرد: با توجه به اقلیم ایران همچنان این عدد بزرگ است و باید برنامه‌ریزی‌های متعددی برای کاهش مصرف آب در کشور صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که وزارت نیرو برنامه‌های خوبی را تامین آب شرب سالم در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: عمده‌ترین مشکلی که در این مسیر وجود دارد مهاجرت شهروندان از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ است.

جانباز ادامه داد: این مساله موجب شده سکونتگاه‌های غیررسمی در حاشیه شهرها به وجود آیند که این مساله چالشی را برای تامین آب به وجود ایجاد کرده و این در حالی صورت گرفته که در بسیاری از کلانشهرها شاهد این هستیم که برای زیرساخت‌های این مساله نیز برنامه‌ریزی مناسبی صورت نگرفته است.

به گفته وی، در طی ۲۰ سال گذشته مهاجرت موجب کمبود آب و افزایش استفاده از آب‌های سطحی و زیرزمینی شده که در پی این مساله شاهد تغییرات شدید کیفی آب در نقاطی از کشور هستیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: با این وجود وزارت نیرو تمام تلاش خود را کرده است تا آب عاری از هرگونه آلودگی در اختیار مشترکان خود قرار دهد.

جانباز راهکار حل این مساله را استفاده از دانش متخصصان، همکاری‌های بین‌ حوزه‌ای دانست و افزود: وزارت نیرو در این راستا طرح‌های متعددی را تدوین و اجرایی کرده است، اما باید به این مساله توجه داشت که این معضل تنها با انتقال آب حل نمی‌شود و باید به مدیرتی مصرف آب نیز توجه شود.

پایان خبر – ف م

مطالب مرتبط با موضوع انرژی

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: تسهیل صادرات به کشورهای همسایه نظیر عراق و سوریه در راستای سیاست‌های ابلاغی وزارت صنعت و اهداف کلان صادرات کشور در اولویت است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از صندوق ضمانت صادرات ایران، «عبدالله سجادی»...
«امین حسین نقشینه» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز و فردا به دلیل جو پایدار در شهرهای صنعتی و پر جمعیت مثل تهران اصفهان و اراک شاهد کاهش کیفیت هوا و آلودگی هوا هستیم. وی...

مطالب مرتبط با برچسب

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها