جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افزایش تورم تولیدکننده در گاوداری‌های صنعتی
۱۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۵۸

افزایش تورم تولیدکننده در گاوداری‌های صنعتی

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل ۰.۰۱ درصد افزایش یافته است و به عدد ۲۱۹.۱۷ رسیده است.

به نقل از مهر، مرکز آمار ایران اعلام کرد: شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل ۰.۰۱ درصد افزایش یافته است و به عدد ۲۱۹.۱۷ رسیده است.

شاخص کل در فصل بهار با۲.۰۶ درصد کاهش مواجه بوده است در حالیکه طی فصول تابستان، پاییز و زمستان ۱۳۹۵ همواره دارای روند افزایشی بوده است. به‌طوری که در تابستان ۰.۵۵ درصد، پاییز ۱.۳۹ درصد و در زمستان با ۲.۴۱ درصد افزایش مواجه بوده است.

در سال ۱۳۹۵ شاخص قیمت قلم گوساله نر زیر چهارماه با ۹.۸۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل، بیش‌ترین افزایش  وقلم شیر با  ۱.۴۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل با بیش‌ترین کاهش روبرو بوده است.

بیش‌ترین افزایش در شاخص کل استان با  ۱۴.۷۵  درصد  افزایش مربوط به استان خوزستان است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب