دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
»   اعلام مناقصه, امور زیربنایی, مسکن و عمران  »   افزایش ساخت و ساز های غیرمجاز در شهر فردیس
۹ آبان ۱۳۹۷ , ساعت ۱۳:۰۰

افزایش ساخت و ساز های غیرمجاز در شهر فردیس

فردیس پرجمعیت‌ترین شهرستان استان البرز است و بسیاری از آن به‌عنوان شهری نیم میلیون نفری یاد می‌کنند، شهری با ضعف شدید در زیرساخت‌های اولیه، به‌تازگی حسین احمدوند یکی از اعضای شورای اسلامی این شهر اعلام کرده که این شهرستان خط انتقال آب ندارد و آب مصرفی شهروندان از چاه‌ها تأمین می‌شود.

این عضو شورای شهر فردیس مدعی شده حفر چاه‌های آب باعث خالی شدن زمین در جای‌جای شهر شده، وجود این چاه‌ها در زیرزمین بسیار خطرآفرین است و بابت آن نگرانیم.

وجود ساخت‌وسازهای غیرمجاز یکی دیگر از تاول‌های نشسته بر چهره این شهر است، مشکلی که اگر از سوی شهرداری فردیس مورد بی‌توجهی قرار گیرد می‌تواند سرنوشت شهر را در سال‌های آینده به‌گونه‌ای دیگر رقم بزند، گویا این مشکل باعث طرح سوال از شهردار نیز شده است.

عضو شورای شهر فردیس ضمن ابراز تأسف از اینکه شاهد ساخت بناهای تجاری و تجاوز به معابر عمومی هستیم که باعث نارضایتی شهروندان شده است، گفت: متأسفانه در برخی مناطق با قطع درختان مواجه بودیم، با توجه به اهمیت فضای سبز و کمبود سرانه فضای سبز در این شهرستان خواستار پیگیری این موضوع از شهردار شده‌ایم.

قاسمی با تأکید بر اینکه در چند ملک درختان قطع‌شده‌اند، گفت: از شهرداری خواسته‌ایم که مدارکی ارائه کنند تا بدانیم که در این خصوص چه اقداماتی انجام‌شده است.

وی در بخش دیگری به اهمیت جذب درآمد برای شهر که منجر به ارائه خدمات بهتر به شهروندان می‌شود اشاره کرد و گفت: متأسفانه روند جذب درآمدها به‌خوبی انجام‌نشده است و بودجه‌ای که پیشنهادشده تحقق چشمگیری نداشته است.

سخنگوی شورای شهر فردیس با تأکید بر اینکه شهردار باید در خصوص اینکه آیا کمیته درآمد تشکیل‌شده است یا خیر توضیح دهد، گفت: شهردار باید در این مورد مهم برنامه‌های خود را اعلام کند.

قاسمی بابیان اینکه در همه شهرها کارهای اداری یک عرفی دارد،  اعلام کرد: برخی از سرمایه‌گذاران منتقد این موضوع بودند که طولانی شدن بوروکراسی‌های اداری مانع از سرمایه‌گذاری‌هایشان شده است.

وی با اشاره به ساماندهی طرح دست‌فروشان پارک تندرستی، گفت: در این خصوص شهرداری اقدام به ایجاد بازارچه و پارکینگ در ضلع جنوبی پارک کرده که در نامه مذکور خواهان ارائه اسناد مربوط به واگذاری‌ها و انجام مزایده هستیم.

عضو شورای شهر فردیس افزود: شورای شهر مصوبه‌ای مبنی بر ممنوعیت نصب داربست و بنر در سطح شهر داشته است، متأسفانه شهرداری در این خصوص بی‌توجه بوده و اقدام به نصب نامناسب داربست و بنر در سطح شهر کرده که در این خصوص خواستار پاسخگویی شهردار هستیم.

مطالب مرتبط با موضوع اعلام مناقصه  , امور زیربنایی  , مسکن و عمران

محمدتقی زاجکانی ها گفت: از ۴۲ روستای فاقد راه آسفالته، ۳۶ روستا در شهرستان قزوین از جمله ۱۴ روستا در بخش رودبار الموت غربی و ۱۲ روستا نیز در بخش طارم سفلی قرار دارند.  از سوی معاونت برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت...
روح‌الله سهرابی گفت:مسئولیت جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماندهای عادی طبق قانون با شهرداری‌ها است اما پسماندهای عفونی باید با مشارکت تولیدکنندگان این مواد زاید ابتدا بی‌خطرسازی شده و با استفاده از امکانات بخش خصوصی جمع‌آوری و دفع بهداشتی شود. مدیریت پسماندهای...

مطالب مرتبط با برچسب