چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افزایش صادرات محصول از لرستان به 35 کشور
۱۰ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۲۱

افزایش صادرات محصول از لرستان به ۳۵ کشور

محمدرضا صفی‌خانی پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه لرستان بیان کرد: ضمن قدردانی بسیار زیاد از بخش خصوصی و مسوولان، تعامل موجود باعث شد روند رو به رشد صادراتی در استان را تجربه کنیم و به این باور برسیم که لرستان ظرفیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های سازمان توسعه تجارت از سال ۹۴ به بعد رشد صادرات در استان را تجربه کرده‌ایم به نحوی که در ۶ ماهه ابتدایی امسال و با تعامل مناسب بخش خصوصی و مدیریتی استان حدود ۱۲ درصد رشد را در صادرات استان را داشتیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: با وجود شرایط موجود استان لرستان این قابلیت را داشت که تنوع محصولات و کشورهای هدف را در سال جاری افزایش دهد به نحوی که سال گذشته ۲۵ نوع محصول صادراتی استان به کشورهای هدف صادر می‌شد اما امسال ۳۵ نوع محصول را صادرشده و ۱۰ محصول جدید به سبد صادراتی لرستان اضافه‌شده است و این موضوع نشان‌دهنده توانمندی لرستان است.

صفی‌خانی گفت: در ۶ ماهه ابتدایی امسال ۱۵۹ میلیون دلار محصول از لرستان به کشورهای مختلف صادر شده‌است که سهم بخش صنعت ۹۷.۸ درصد، بخش معدن یک درصد و بخش کشاورزی ۱.۲ درصد بوده است.

این مسوول عنوان کرد: اعتقاد داریم در ۶ ماهه دوم با توجه به ظرفیت‌های استان می‌توانیم حرکت روبه‌جلو را در حوزه صادرات ادامه دهیم.

رییس سازمان صمت لرستان بیان کرد: امسال کاهش ظرفیت تولید را در استان نداشتیم و شاهد افزایش تولید در این استان بودیم؛ معتقدیم تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی فرصتی است که تولیدات را در قالب تولیدات قابل‌رقابت به فروش برسانیم.

در این مراسم  از ۱۰ صادرکننده نمونه بخش صنعت، ۵ صادرکننده بخش معدن و ۳ صادرکننده بخش کشاورزی تجلیل به‌عمل‌آمد.

همچنین از ۹ کارشناس دستگاه‌های اجرایی استان و ۷ کارشناس واحدهای تولیدی نیز تجلیل شد.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

استاندار لرستان گفت: آینده فعالیت های اقتصادی متاثر از شرکت های دانش بنیان است که باید در این راستا برنامه ریزی شود. سید موسی خادمی در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی ؛ با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای...
سید موسی خادمی در همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی لرستان با کشورهای عراق و سوریه اظهار داشت: استراتژی‌های توسعه مبتنی بر توسعه واردات و صادرات است و هرکشوری با نگاه حمایت گرایانه هرچه نیاز دارد تولید می‌کند. وی با بیان اینکه تولید...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها