چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   افزایش صادرات کشور با راهکارهای علمی
۱۹ آذر ۱۳۹۷ , ساعت ۹:۱۸

افزایش صادرات کشور با راهکارهای علمی

فرهاد نوری در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان لرستان که در محل اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد افزود: اکنون هر تن صادرات به طور متوسط ۴۰۰ دلار به فروش می رسد و هر تن محموله وارداتی با هزینه یکهزار و ۴۰۰ دلاری خریداری می شود که این شکاف باید کاهش یافته و کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر صادر شود.
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی در یک نبرد چریکی قرار داریم که وضعیت عادی نیست و دشمن نیز هوشمندانه رفتار می کند بنابراین هماهنگی و ارائه راهکارهای علمی برای افزایش صادرات ارزشمند کشور باید در دستور کار قرار گیرد.
نوری ادامه داد: ۷۰ درصد واردات کشور کالاهای سرمایه ای و واسطه ای ضروری است و مابقی کالاهای غیرضروری بوده که باید مدیریت شود و با توجه به اینکه کشور نیازهای وارداتی بسیاری دارد که تنها از محل درآمد نفت تامین نمی شود، باید مدیریت تقاضا در واردات را با مدیریت ارزهای صادراتی پیوند داد.
وی با بیان اینکه بازگشت ارز به کشور از محل درآمدهای پتروشیمی و شرکت های مشابه نیمه دولتی کافی نیست، اظهار داشتت: برخی شیوه نامه های صادرات و واردات اشکالاتی دارد و نحوه بازپرداخت ارز نیز با مشکلاتی مواجه است که باید در جلسات مشترک با بخش خصوصی کاهش یابد.

نوری اضافه کرد: همچنین به منظور کمک به نقدینگی و فعالیت های بازاریابی، بخشی از هزینه های بازایابی بنگاه ها پوشش داده می شود.
در این مراسم از ۱۸ صادر کننده نمونه صنعت، معدن و کشاورزی لرستان تجلیل شد.
نیمه نخست امسال ۱۵۹ میلیون دلار کالای واحدهای تولیدی استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است.

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

به نقل از ایلنا،کارگران شرکت‌های هلدینگ داروگر با رسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از وی برای حل مشکلات خود کمک خواستند. حق بیمه‌های پرسنل به سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت نشد و عدم پرداخت مالیات به دولت، شرایطی را بوجود آورد...
احسان الله اسدبیگی گفت،وظیفه ذاتی دولت کمک به تولیدکننده است اما چه کمکی دریافت کرده‌ایم؟ دولت چه کار غیرقانونی برای ما انجام داده‌‌ است؟ کسانی که این ادعا را دارند سند بیاورند. متاسفانه یک چیزهایی در جامعه‌ی ما اتفاق افتاده...

مطالب مرتبط با برچسب

گروه بازرگانی اسماعیلی با بیش از 30 سال سابقه درخشان در حوزه تجارت بین الملل، آماده ارائه خدمات صادرات کالا و واردات کالا، ترخیص کالا، بازاریابی، اخذ مجوزات لازم، ثبت سفارش، خرید خارجی، اخذ نمایندگی، ترانزیت داخلی و خارجی، تخلیه...
به نقل از مهر، معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی فرهاد منتصر کوهساری درباره موجودی کالاهای اساسی در انبارهای بنادر گفت: در حال حاضر ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تن در بنادر شمالی و جنوبی کشور داریم. وی افزود: ۱۸ فروند...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها