شنبه, ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
»   اجتماعی, اقتصادی, بانک و بیمه, بین الملل  »   افزایش قیمت طلا/طلا 7 دلار گران شد
۲۷ آبان ۱۴۰۰ , ساعت ۹:۰۰

افزایش قیمت طلا/طلا ۷ دلار گران شد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی‌که نگرانی ها در مورد تورم سبب تقویت قیمت ها شده است، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی افزایش یافت اما رشد ارزش دلار مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۶.۷۸ دلار افزایش ۱۸۵۷.۱ دلار فروخته شد.

هارشال باروت، محقق ارشد موسسه مشورتی متال فوکوس گفت: « با توجه به بالا رفتن تورم، انتظار برای قیمت طلا حمایت کننده و تقویتی است اما ادامه تقویت ارزش دلار روند افزایشی قیمت طلا را محدود کرده است.»

پس از اینکه خرده فروشی در آمریکا در ماه گذشته افزایش یافت، ارزش دلار به بالاترین رقم در ۱۶ ماه گذشته رسید. افزایش ارزش دلار، هزینه های نگهداری طلا را بالا می برد.

طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در برابر افزایش نرخ تورم در نظر گرفته می شود و افزایش نرخ بهره هزینه های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است را بالا می برد.

خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی  , اقتصادی  , بانک و بیمه  , بین الملل

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها