جمعه, ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   افزایش دما در اکثر نقاط کشور از روز شنبه
۱ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۱۰

افزایش دما در اکثر نقاط کشور از روز شنبه

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در دو روز آینده به سبب نفوذ جریان‌های شمالی ضمن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور، در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل ابرناکی، بارش پراکنده باران و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

به نقل از ایسنا، وظیفه گفت: امروز (پنج‌شنبه) اول تیر ماه در مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و در روز جمعه علاوه بر این مناطق، در ارتفاعات سمنان، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز در بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بعدازظهر روز شنبه(۳ تیرماه) تنها مناطق شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد خواهند داشت، اظهار کرد: در سایر مناطق کشور در روز شنبه آسمان صاف و آفتابی و روند افزایش نسبی دما به ویژه در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه تاکید کرد: امروز و روز جمعه در استان‌های خوزستان و بوشهر گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق این استان‌ها سبب ایجاد گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه در روزهای جمعه و شنبه (۲ و ۳ تیرماه) در مناطقی از دامنه‌های البرز شرقی، شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد، افزود: وزش باد شدید در این نقاط باعث ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در برخی مناطق به ویژه زابل خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه روز شنبه در منطقه زابل طوفان و گرد و خاک دور از انتظار نیست، گفت: امروز و روزهای جمعه و شنبه خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

وظیفه در پایان با اشاره به وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده، اظهار کرد: آسمان تهران در روز جمعه ۲ تیر ماه صاف، همراه با وزش باد و گاهش وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که بیشترین و کمترین دمای هوا در این روز بین ۳۵ و ۲۲ درجه سانتی‌گراد خواهد بود. افزون بر این در روز شنبه ۳ تیرماه آسمان تهران صاف، گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

آرمین سلسانی ، در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به موضوعی که برای یکی از معادن واقع در منطقه حفاظت شده پیش آمده و محل اختلاف محیط زیست و سازمان صنعت، معدن و...
به نقل از ایرنا،کلکسیون هنری هری مکلو میلیاردر آمریکایی و همسرش، لیندا، پاییز امسال در رویدادی که بسیاری هنردوستان انتظارش را می‌کشیدند، طی دو مرحله در ساتبیز نیویورک به مزایده گذاشته می‌شود. این کلکسیون شامل ۶۵ اثر هنری است که از جمله مهمترین آنها...

مطالب مرتبط با برچسب

احد وظیفه با بیان اینکه امروز در بخش‌های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، برخی از نقاط اردبیل و گیلان رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: روز پنجشنبه(۲۵ خرداد) علاوه بر تداوم این وضعیت در ساعات...
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی گفت: آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده برقراری جوی نسبتا آرام تا پایان هفته همراه با روند افزایش دما در کشور است. به نقل از مهر، احد وظیفه با اشاره به اینکه  بررسی آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی...