سه شنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۰
»   اقتصادی  »   صادرات نفت آمریکا به چین 8 برابر افزایش یافت
۹ مرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۲

صادرات نفت آمریکا به چین ۸ برابر افزایش یافت

در راستای تنوع بخشیدن چینی ها به تامین کنندگان نفتی خود در ماه گذشته میلادی صادرات نفت خام آمریکا به چین ۸ برابر افزایش یافت که می تواند یکی از مهمترین عامل ها برای افزایش تولید و صادرات نفت آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ باشد.

به نقل از پلاتس، آمریکایی ها در ماه گذشته میلادی بیش از یک میلیون تن نفت خام به چین، دومین مصرف کننده بزرگ نفت خام در جهان صادر کردند که این میزان، از حجم صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۸ برابر بیشتر است.

از سوی دیگر، افزایش قیمت نفت دوبی از سوی پالایشگاه های دولتی و غیردولتی موجب شده تا چینی ها از این فرصت برای تنوع بخشیدن به تامین کننده نفت خود استفاده کنند؛ بر این اساس این موضوع می تواند دردسر جدیدی برای تولید کنندگان اوپک ایجاد کند.

بر همین اساس، صادارت نفت خام آمریکا به چین در ماه گذشته میلادی یعنی ژوئن به ۱.۰۹ میلیون تن معادل ۲۶۸ هزار بشکه در روز رسید و همچنین واردات نفت خام عربستان به چین در این ماه، به ۹۴ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد که کمترین رقم در ۶ ماه اخیر است.

به گفته تحلیلگران بازار، این اقدام چینی ها در راستای تنوع بخشیدن به تامین کنندگان نفتی آنها است و پیش بینی می شود صادرات نفت آمریکا در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی، به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا، افزایش داشته باشد.

به نقل از اداره کل گمرک چین، حجم صادرات نفت خام آمریکا به چین در ماه ژوئن در مقایسه با ماه قبل از آن ۴۹.۱ درصد روند صعودی به خود گرفته؛ این در حالی است که صادرات نفت آمریکا به چین در ماه قبل از آن یعنی می، ۱۷۹ هزار و ۴۴۲ بشکه در روز ثبت شده است و در مجموع صادرات نفت آمریکا به چین که در سال گذشته میلادی، تقریبا ۳۳۴ هزار و ۳۴ بشکه در روز گزارش شده، جهش پیدا کرده است.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اقتصادی

معاون فنی و عمرانی شهردار کرج گفت: تا ماه آینده مناقصه پیمانکار مشخص و مسئله طرح روشنایی پل حصارک رفع می‌شود. به نقل از خبرگزاری مهر علی اصغر همتی در خصوص خاموشی پل چند سطحی شهدای حصارک اظهار کرد: وقتی معابر،...
سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شویم و حالا حالاها خبر خوب داشته باشیم. به نقل از خبرگزاری مهر، مجید صدری قبل از اعزام کاروان تیم فوتبال پرسپولیس به کشور عربستان برای تقابل با الهلال در لیگ...

مطالب مرتبط با برچسب