جمعه, ۱۵ مهر ۱۴۰۱
»   اجتماعی  »   امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در 4 استان کشورمان ادامه دارد
17 بهمن 1395 , ساعت 11:34

ادامه عملیات جست‌وجوی 2 مفقودی در تهران

امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در ۴ استان کشورمان ادامه دارد

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد: از ۱۲ بهمن‌ماه تاکنون امدادرسانی‌ها به برف و کولاک در ۴ استان کشورمان ادامه دارد .

مرتضی سلیمی ، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر در این باره افزود: از دوازدهم تا ساعت ۷:۳۰ امروز ۱۷ بهمن‌ماه، ۲۹ استان (به جز دو استان سیستان و بلوچستان و همدان) تحت تاثیر برف و کولاک قرار داشتند. براین اساس ۲۴۸ شهر، روستا و محور برف‌گیر امدادرسانی شده‌اند.

وی افزود: همچنین به ۳۸ هزار و ۸۰۰ نفر امدادرسانی‌های لازم صورت گرفته است. ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن نیز اسکان اضطراری یافته‌اند. در این مدت ۴۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. به ۳۸ تن نیز خدمات سرپایی ارائه شد.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه ۳ نفر در سقوط بهمن در مهاباد و آبعلی نجات یافتند، افزود: متاسفانه سه نفر نیز در سقوط بهمن در مبارک‌آباد – آبعلی جان باختند.

سلیمی با اشاره به رهاسازی ۳۷۸۹ خودرو از برف ادامه داد: مجموع این امدادرسانی‌ها از سوی ۵۰۰ تیم عملیاتی شامل ۱۸۱۶ امدادگر و نجاتگر ارائه شده است.

وی افزود: تاکنون ۸۸۰۰ تخته پتو، ۷۱۰ کیلوگرم نایلون، ۶۶۸۰ بسته غذایی، ۳۷۵ کیلوگرم خرما، ۱۴۰۰ قوطی کنسروجات، ۵۷۹۰ قرص نان، ۳۱۹۰ بطری آب‌معدنی، ۲۱۰۰ بسته بیسکوئیت و ۶۴۰ کیلوگرم برنج میان متاثران از برف و کولاک توزیع شده است.

رییس سازمان امداد و نجات تاکید کرد: امدادرسانی‌ها در ۴ استان گیلان، خوزستان، خراسان جنوبی و هرمزگان ادامه دارد. همچنین عملیات جست‌وجوی مفقودین در تهران نیز همچنان ادامه دارد.

پایان خبر – ن ش

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساماندهی سازه های تبلیغاتی شهر تهران خبر داد. رضا صیادی  درباره افزایش غیر متعارف سازه‌های تبلیغاتی در تهران و ساماندهی آنها، گفت: خیلی نمی خواهم مسائل را به دوران های مدیریتی ارتباط بدهم، اما اتفاقی...
علی محمد چوپانی رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گرگان، گفت : در گذشته کشاورزان ما به دولت یارانه می دادند و اخیرا هرچه قیمت جهانی است در دلار نیمایی ضرب می شود و قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی...

مطالب مرتبط با برچسب

دکتر کتابدار، مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران  از سقوط بهمن در منطقه لواسانات در روز گذشته خبر داد و گفت: در منطقه لواسانات در ارتفاعات افجه و دشت هویج شاهد سقوط بهمن بودیم. وی افزود: در این منطقه چهار کوهنورد از استان قزوین...

پاسخ دهید

خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 1401 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها