سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰
»   اجتماعی  »   امدادگران جان جوان باغملکی مارگزیده را نجات دادند
۶ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۰:۵۸

امدادگران جان جوان باغملکی مارگزیده را نجات دادند

رئیس جمعیت هلال احمر باغملک گفت: جوان باغملکی که در کوه های صعب العبور این شهرستان دچار مارگزیدگی شده بود با تلاش امدادگران هلال احمر از مرگ حتمی نجات یافت.

به نقل از مهر، محسن شیخی علیزاده اظهار کرد: در پی تماس اهالی و بومیان ساکن منطقه با پایگاه امداد امام حسن عسکری (ع) هلال احمر باغملک مبنی مارگزیدگی یک فرد جوان در کوه های صعب العبور منطقه سرقوچ، یک تیم مجهز از امدادگران و نجاتگران این جمعیت به همراه تجهیزات لازم به منطقه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه به دلیل صعب العبور بودن منطقه و وجود پستی و بلندی ها و عوارض طبیعی آمبولانس اورژانس توان رفتن به این منطقه کوهستانی را نداشت، افزود: پس اعلام حادثه و اعزام تیم امدادی هلال احمر به منطقه و بعد از پیمودن پنج ساعت راه با آمبولانس در جاده کوهستانی به مصدومی که دچار مارگزیدگی شده بود، رسیدند. 

رئیس جمعیت هلال احمر باغملک تصریح کرد: امدادگران هلال احمر به محض رسیدن به منطقه محل وقوع حادثه و دسترسی به فرد مارگزیده، اقدام به انجام عملیات احیا و پیشگیری از انتشار سم به سایر نقاط بدن فرد مذکور کردند.

شیخی علیزاده یادآور شد: خانواده مصدوم او را با استفاده از حیوانات اهلی و به مدت ۶ ساعت به محل استقرار آمبولانس رسانده بودند.

وی ادامه داد: سرانجام نجاتگران هلال احمر به همراه تکنسین اورژانس این مصدوم را بعد از درمان های اولیه در ساعت ۴۰ دقیقه بامداد به درمانگاه صیدون تحویل و به وسیله آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان باغملک منتقل کردند.

پایان خبر- س ر

فرصت پرس

مطالب مرتبط با موضوع اجتماعی

مشاهدات میدانی قیمت انواع برنج به ویژه برنج خارجی با آزاد شدن واردات این محصول کمی ارزان شده و برنج های مانده در گمرک در حال ورود به کشور است و زمینه عرضه در بازار را تقویت کرده است. هر کیلوگرم...
بهمن دانایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اصلاح نرخ خرید تضمینی چغندر قند و افزایش قیمت چغندر بهاره به ١٧٠٠ تومان گفت: دیروز جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاستهای حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تشکیل شد و با مساعدت شخص...

مطالب مرتبط با برچسب

نمایشگاه شمیم حسینی اهواز 98 تاریخ شروع:سه شنبه 98/06/12 (09/03/2019) تاریخ پایان:شنبه 98/06/16 (09/07/2019) نوع نمایشگاه:داخلی وب...
صبح امروز در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز تعدادی از عناصر تروریستی به سمت مردم و نیروهای مسلح حاضر در این مراسم شلیک کردند. تیراندازی حوالی ساعت ۹ صبح آغاز شد و در آن افرادی با لباس نظامی از پشت...
خبرهای تصویری
  • نظر سنجی

    چشم انداز رشد اقتصادی ایران در سال 99 را چگونه ارزیابی می کنید؟

    مشاهده نتایج

    Loading ... Loading ...
  • آخرین خبرها